Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

VIASAT EPIC: Ideální pro milovníky historického dramatu!

VIASAT EPIC: Ideální pro milovníky historického dramatu!
VIASAT EPIC: Ideální pro milovníky historického dramatu!
Zdroj:

Nový blok Viasat Epic obohacuje programovou skladbu kanálu Viasat History, která je založená na dokumentární a faktografické tvorbě, a nabídne tak všem milovníkům historie dramatizované příběhy zasazené do věrných historických reálií i s důrazem na podrobné znalosti historických skutečností a souvislostí od starověku po 20. století, především těch evropských.

Součástí Viasat Epic budou nejen dramatizované verze dokumentárních pořadů z příslušného období, ale taky adaptace známé historické a literární klasiky nebo seriály zobrazené v historickém kontextu.

Prvním premiérovým pořadem v rámci Viasat Epic bude třídílný politický thriller 37 dní – Cesta k 1. světové válce s Ianem McDiarmidem.
Seriál 37 dní očima politických vůdců a vysoce postavených státních úředníků sleduje tragickou řadu neodvratných událostí od zavraždění arcivévody Františka Ferdinanda 28. června 1914 po vyhlášení války mezi Velkou Británií a Německem 4. srpna.


 
Od 1. 5. 2016 se diváci mohou těšit na 7dílný seriál „Vykázáni“ (Banished), který vypráví příběh první kolonie britských vyhnanců v Austrálii na konci 18. století. Británie tehdy do Sydney vyhostila odsouzené zločince, sirotky, prostitutky, tuláky a jiné nežádoucí a nepohodlné osoby do kolonie, kde pouhých sto vojáků mělo za úkol střežit tisíc vězňů a kde na jednu ženu připadalo pět mužů. Mezi prvními vyhnanci byli přátelé Elizabeth Quinn, Tommy Barrett a James Freeman. Prozrazení tajného milostného vztahu prvních dvou spustí řadu událostí, která vede k vyostření nepřátelství mezi idealistickým guvernérem Phillipema majorem Rossem, který se domnívá, že jediná šance na přežití je vládnout železnou pěstí.


 
Seriál Ponurý dům (Bleak House), který televize Viasat History zařadila do vysílání od 19. 6. 2016, je věrnou adaptací klasického díla Charlese Dickense. Napínavý, dynamický příběh se točí okolo mrazivě krásné Lady Dedlock, která skrývá temné tajemství, a nelítostného advokáta Tulkinghorna, která se snaží její tajemství odhalit. Štědrý John Jarndyce, který se potýká se svojí minulostí, a jeho dva svěřenci Richard a Ada jsou stejně jako Lady Dedlock zapojeni do nechvalně proslulého případu Jarndyce vs. Jarndyce, jehož konečné řešení – bude-li vůbec možné – přinese jedné straně pohádkové bohatství. Tulkinghorn postupně odkrývá tajemnou minulost Lady Dedlocka, odhalí tajemství, které navždy změní jejich život a které je stejně neuvěřitelné jako vyústění případu Jarndyce.


 
Na tyto a další historické filmy a seriály se mohou diváci těšit od 10. dubna 2016. Blok Viasat Epicse bude na kanále Viasat History vysílat v premiéře vždy v neděli v hlavním večerním vysílacím čase ve 21 hodin s reprízami v sobotu a neděli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky