Jak získat ztracenou chuť na milování po nevěře, kterou jste mu odpustila?

Nevěra partnera může skončit rozchodem, ale také nemusí. Omluvil se, chce být s vámi, nerad by trhal rodinu, a navíc ho máte pořád ráda a nechcete o něj přijít. Odpustíte mu, ale v posteli to drhne. Nemůžete si pomoci, nemáte na něj chuť...

Milostnému životu po nevěře se věnuje terapeutka Anna Kingsley na webu All about you. Právě zde také představila malý návod, jak najít ztracenou touhu po fyzickém spojení s partnerem, který nedávno objímal jinou ženu:

1. Nespěchejte

Nemůžete očekávat, že sex bude stejně skvělý jako dřív, když to budete lámat přes koleno. Abyste se na sebe spontánně a vášnivě vrhli, musíte po sobě opět začít nefalšovaně toužit. Vraťte se do období vzájemných něžností, letmých polibků a žhavých esemesek. Postupně tak odbouráte psychické a fyzické zábrany, které mezi vámi kvůli nevěře vyvstaly.

2. Neobviňujte sebe

Výčitky a pocity viny by měl prožívat nevěrný partner. Paradoxně to však často bývá podvedená partnerka, kdo hledá chybu na své straně. "Co jsem udělala špatně? Nejsem už přitažlivá? Chovala jsem se k němu příliš chladně?" Většina nevěrných mužů přitom tvrdí, že ve vztahu s partnerkou nevidí žádné problémy. Nehledejte je tam ani vy a nesnažte se dělat pro svého muže první poslední, jen abyste se mu zalíbila. Zůstaňte sama sebou a nic si nevyčítejte.

3. Neporovnávejte se s tou druhou

Ne, opravdu vás nebude víc milovat, když si pořídíte stejné boty jako jeho milenka a obarvíte se na blond, abyste se jí podobala. Z nějakého důvodu se rozhodl zůstat s vámi a neodstěhoval se k ní, tak jste pro něj evidentně důležitější a miluje vás takovou, jaká jste. Zároveň po něm ale nechtějte, aby vás porovnával a říkal vám, že jste lepší. Raději o té druhé vůbec nemluvte.

4. Udělejte tlustou čáru

Je normální, že nevěru provázejí hádky a scény. Jakmile ale jednou nevěrníkovi odpustíte, už se k tématu nevracejte. Požádejte partnera o trpělivost a vysvětlete mu, že to pro vás není jednoduché. Ale další scény a připomínání jeho nevěry při sebemenším náznaku konfliktu není na místě. Bylo by škoda, kdyby kvůli tomu mělo být doma pořád dusno, a postelovým radovánkám to rozhodně neprospěje.

5. Milování mu neodpírejte

Některé ženy si myslí, že partnera patřičně potrestají, když mu erotiku zcela odepřou, někdy ho svým chladem dokonce i vydírají. Muži ale smýšlí jinak: Proč o mě tak bojovala, když se mnou ve skutečnosti nechce spát? Zkrátka a dobře, odpíráním sexu riskujete, že zase půjde za jinou. Navíc by fyzický kontakt mohl chybět i vám, a frustrovaní budete nakonec oba.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky