Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kamila: Bratr měl skvěle rozjetou kariéru, teď se musí sám starat o dítě

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Ideální věk pro založení rodiny zřejmě neexistuje. Nikdy by ale nemělo být důvodem dobré bidlo a vidina vysoké životní úrovně.

Co dělat a na koho se obrátit, když padne starost o dítě jen na jednoho z rodičů? Návod najdete v galerii.

Ke hvězdám

Ráda bych se svěřila s příběhem, který se týká mé nejbližší rodiny a zasazuje nám ránu, se kterou si nevíme rady. Bratr po střední škole selhal při studiu na univerzitě a hledal, kde by se mohl s maturitou uchytit. Pomocnou ruku mu podal otec. Svého času bídák, který rozvrátil rodinu, vyjednal Mirkovi vyhřáté místečko v provozu. Poděděnou schopnost argumentace a mazání medu využil naplno a během dvou let se vyšvihl na mnohem vyšší post. S tím se nepojila jen větší zodpovědnost, ale i výše platu, která lákala mladé dívky toužící po rozmazlování.

Nešťastná volba

Po vzoru mileniálů, kteří si radši drží teplé místečko u maminky, než aby se odpoutali a zařídili si vlastní bydlení, využíval servisu mama hotelu. Když si přivedl Dianu, byli jsme v šoku. Sedmnáctiletá středoškolačka s tetováním, odbarvenými vlasy, umělými řasami, kabelkou v hodnotě platu účetní a hrudníkem vyhnaným těsně pod bradu vypadala jako z japonského animovaného filmu. A ani způsob vyjadřování jí moc bodů nepřihrál. Když odjela, přisedli jsme k jednomu stolu a snažili se Mirkovi ukázat, do čeho se to řítí. Byl ale neoblomný. Tahle mladá kreatura bez přehledu a s jediným záměrem ho uchvátila natolik, že nebyl schopný myslet racionálně. A tak jsme došli k závěru, že „každý ať si natluče!“ O tři měsíce později už se balili na první exotickou dovolenou s cílem na Maledivách.

Návrat ve třech

Vrátili se spokojení, opálení, plní zážitků a s paměťovými kartami plnými kýčovitých fotografií, jak lenoší v sítí zavěšené na palmě, kreslí zamilované vzkazy do písku a pijí přímo z kokosu. Stačilo pár týdnů k tomu, aby se neupřímná pohoda proměnila v peklo. Dianino ploché břicho se začínalo pomalu vzdouvat. Důvodem nebyl nedělní oběd u maminky, nálož řízků, dočasná láska pro fast food ani zažívací potíže. Byla těhotná.

Zaháčkovaná

Mirek se opakovaně snažil donutit ji k potratu, ale marně. „Svoje dítě nedám. Pod srdcem mi roste nový život, copak nejsi rád?“ Hrála mu na city a přitom bylo vidět, jak se potutelně raduje. Nedalo se nic dělat. Ve 23 letech se můj bratr stal otcem. To by se snad dalo přežít, ale Diana nepochopila celý koncept mateřství a vyžadovala životní úroveň, na kterou byla zvyklá ze začátku. Už žádné spontánní výlety za kulturou, nákupy nebo romantické večeře. Malá Emilka si nárokovala většinu času svých rodičů. Pendlovala mezi svými prarodiči, často trávila celé dny po chůvách a kamarádkách, které měly k dětem vřelejší vztah než její vlastní matka. Bylo to smutné. Diana uměla jenom brát, celý život nastavovala ruku a sázela na svou krásu (i když i ta byla na pováženou). Bylo jen otázkou času, kdy jí dojde, jak nepromyšlený její plán byl.

Kramle

Zrovna jsme připravovali první narozeninovou oslavu pro Emilku, když vtrhl do pokoje bratr a v ruce držel dopis. Diana se vzdala svého dítěte a žádala o svěření do péče otce. „Tak. A je to tady. Bylo jasný, že to neustojí.“ Mirek se podíval do postýlky a oči se mu zalily slzami. Dianu viděl už jen jednou, u soudu. Musel změnit práci, protože trávit v kanceláři 14 hodin denně nemohl. Přišel o značnou část platu, vzdal se mnoha výstřelků, které si jako začínající manažer mohl dovolit. A jeho život pokulhává dál! Naštěstí jako otec je perfektní a snaží se, aby jeho malá dcera ztrátou matky nijak netrpěla.

Smysl pro závazky je dnešní mladé generaci cizí. Chtějí všechno. Dobré bidlo se nezdráhají pojistit si dítětem, chtějí cestovat, užívat si, nezatěžovat se všedními problémy. Tudy ale cesta ke štěstí nevede!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky