Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zimní zahrada: Investice, která zvýší cenu.

Zdroj: Profimedia.cz

Zimní zahrada je nejen místem pro relaxaci a odpočinek, ale především dobrou investicí. Nepodléhá opotřebení a příznivě se promítne do ceny vaší nemovitosti.

Nepodléhá trendům, zvyšuje prestiž

Zimní zahrada je skvělým tipem, jak si zpříjemnit bydlení v domě a zároveň přímo úměrně zvýšit jeho cenu. Narozdíl od bazénu do ní po jejím zbudování nebudete muset dávat další peníze aby »fungovala« a vyhovovala předpisům. Její výhodu je i fakt, že nepodléhá opotřebení a módním trendům, jako například váš movitý majetek. Investovat do elektroniky či nábytku není v dnešní době nijak rozumné: směry, trendy a technologie se vyvíjejí nesmírně rychle. Kuchyňská sestava, kterou jste si právě vybrali v katalogu, a zdá se supermoderní, je už teď vlastně stará. Již v momentě její instalace jste o krok pozadu. To se vám se zimní zahradou stát nemůže.

Uvítá ji i finanční poradce

Zimní zahrady se obvykle vyrábějí z hliníku (ten redukuje povětrnostní vlivy) a z plastu, a rozhodně nejsou jen tak obyčejným přístavkem k domu. Vybrat si můžete tvar, velikost, způsob mikrovětrání střechy, dlažbu i umístění. Obvykle se zimní zahrady umisťují do nultého patra – tedy na zem, do úrovně vchodových dveří. Ale ani menší zimní zahrady zbudované coby zasklené balkonky ve vyšších patrech nejsou výjimkou. Jakékoliv rozšíření obytného prostoru vašeho domu uvítají nejen členové rodiny, ale i váš finanční poradce.

Provoz není nákladný

Zimní zahrada navíc vypovídá o jejím majiteli – poukazuje nejen na jeho ekologické cítění, ale i na společenské postavení. Využívat se dá celoročně a je skvělým místem pro přijímání návštěv. Její údržba je snadná a navíc funguje jako úspora energie – je-li umístěna jakožto přechodová místnost mezi venkovním okolím a obytnými částmi domu a není-li zároveň vytápěna celoročně (umístění zahrady je vždy projektováno tak, aby se do ní slunce opíralo po většinu dne). Peníze vám ušetří i speciální izolační skla – jsou dvojitá až trojitá a chrání nejen před zimním chladem, ale i před letním žárem. Nejefektivnější bariérou, jenž brání úniku tepla a šetří energii, je drobounká vrstva kovu, která propustí světlo a doslova uvězní teplo.

Nechejte si spočítat náklady!

Cenu zbudování zimní zahrady určuje složitost návrhu (můžete přijít se svým specifickým požadavkem, nebo si vybrat jednu z typových zahrad), velikost základové plochy (šířka, délka i výška) i vybraný materiál, který bude použit. Předběžný propočet vám udělají všechny specializované firmy zdarma.

Tipy Kafe.cz

Tip Kafe.cz

Zimní zahrady

Načerpejte inspiraci v knize Zimní zahrady – praktická příručka. Pomocí mnoha fotografií a detailních výkresů je zde podrobně a prakticky popsáno, jaké úkoly je nutné při projektování a stavbě zimních zahrad řešit, čím se vyznačuje stavebně dokonalá konstrukce a podle čeho lze co nejdříve poznat stavební škody. V knize jsou popsány osvědčené konstrukce, doporučené materiály a ověřené zasklívací a klimatizační systémy. Na realizovaných příkladech jsou důkladně osvětleny různé koncepce zimních zahrad. Na základě praktických zkušeností jsou doporučeny rostliny pro jednotlivé typy zimní zahrady.

Cena: 133 Kč

Web: http://umarecka.cz

Tip Kafe.cz

Stavíme zimní zahrady, zasklené lodžie a balkony

Dobrou inspirací může být i kniha Stavíme zimní zahrady, zasklené lodžie a balkony z vydavetelství Era. Dozvíte se o možnostech provedení zimních zahrad v domech a bytech o konstrukčních řešeních a zasklívacích systémech a čeká vás i o makroklimatu.

Cena: 141 Kč

Web: www.stavebniliteratura.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky