Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žárlím na manželovu dceru

Žárlím na manželovu dceru
Žárlím na manželovu dceru
Zdroj: www.thinkstockphotos.com

Irina (32): „Možná nás chce rozvést.“

Když jsem si brala svého muže, věděla jsem, že má z prvního manželství dceru, ale to byla ještě malá. Vždyť je to taky pět let, a nemyslela jsem si, že mě může nějak ohrožovat. Tehdy jí bylo devět. Ale nemyslete si, nejsem žádný důvod k rozvodu, když jsme se seznámili, žil manžel už půl roku sám, odstěhoval se od ženy, protože to byla a je pěkná semetrika, aspoň tak mi ji popisoval. K jejich manželství došlo typicky – prostě ji, ošklivě řečeno, přivedl do jiného stavu a pak si ji musel vzít. Tedy nemusel, ale v rodině by neobstál, to se u nich nedělá. Stejně se mu to nevyplatilo, vydržel s ní nějakou dobu a pak, protože se chovala čím dál hůř, se rozhodl odejít. Tehdy mi o tom vyprávěl docela podrobně, ale přiznám se, že jsem to neřešila, pro mě bylo důležité, že jsem se do něj zamilovala a že on je volný. Tedy že se zrovna rozvádí a k bývalé ženě se rozhodně vrátit nechce. To, že má dítě, jsem fakt nezkoumala, protože to je dneska úplně normální, který rozvedený chlap ho nemá? Prostě platí alimenty a nějak se částečně podle domluvy o děcko stará.

 

Počítala jsem s tím, že k nám holka bude chodit a že s ní bude někam jezdit na prázdniny a buď pojedu s nima, nebo ne, jak se mi to bude hodit. Myslela jsem, že do našeho života ve skutečnosti moc zasahovat nebude. Jenže to jí bylo devět a byla moc malá. Teď je starší a úplně si tátu omotala kolem prstu, jako kdyby to byla dospělá žena a ne dítě. Asi má pro to po matce nějaké vlohy. Jsou spolu skoro každý den, chodí do kina nebo nakupovat oblečení, to by se mnou nikdy nešel! Jsem z toho celá špatná, protože je mi jasné, že se člověk o dítě má starat a vlastně na tom není nic moc divného, že spolu chtějí být. Taky všechno v pohodě klapalo, nikdy jsem neřekla ani slovo, když k nám chodila nejenom každý druhý víkend, ale mezitím taky třeba v neděli odpoledne koukat na DVD nebo hrát nějaké hry. A to si pište, že mi to trochu vadilo, protože jsem s ním chtěla být sama a užívat si vlastní život. Někdy mi připadá, že mi to ta holka dělá schválně, abychom se třeba s manželem hádali, nebo dokonce rozešli, má v očích takový výraz „tak se ukaž, kdo z nás je lepší“.

A co si myslíte vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Tahák pro senzační tchyni

Tahák pro senzační tchyni

První dáma republiky paní Livia Klausová má papírek se seznamem věcí, které by svým snachám neudělala. Neměla byste si také takový vyrobit?

Akční letáky