Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zaplněný amfiteátr duněl českým rekordem

Zaplněný amfiteátr duněl českým rekordem
Zaplněný amfiteátr duněl českým rekordem
Zdroj: Josefina Bieliková – archiv Tokhi.cz, archiv Yvetty Blanarovičové

Předposlední prázdninovou sobotu se ve středočeských Milovicích uskutečnil pokus o překonání loňského českého rekordu v počtu nejvíce bubnujících osob na jednom místě. Zatímco loni se do rodinného Parku Mirakulum sjelo celkem 432 malých i velkých bubeníků, letos se stejných nadšenců sešlo dokonce o 130 víc. Padl tím nový český rekord.

„Z nového rekordu jsem naprosto nadšen,“ říká s úsměvem leader celého pokusu a úspěšný mladý perkusionista Tokhi. „Všichni jsme doufali, že loňský rekord překonáme, ale upřímně, nečekal jsem, že o tolik lidí. Chtěl bych poděkovat ještě jednou všem, kteří do toho šli s námi a byli nedílnou součástí nového rekordu.“

V letošním roce se pod Tokhiho vedením milovickým amfiteátrem během jedné minuty rozeznělo 246 bubnů a 316 trubiček Boomwhackers, celkem se tedy do bubnování zapojilo 562 osob. Když sčítací komisař Agentury Dobrý den David Rafaj oznámil výsledný počet osob, vypuklo mezi přítomnými oprávněné nadšení.

„Myslím, že v Mirakulu to musí dunět ještě teď. Všichni vytvořili perfektní atmosféru a toto je právě jedna z těch věcí, která nás žene do dalších projektů, a už teď se nemůžeme dočkat. Brzy budeme moct prozradit víc, sledujte náš facebook a o nic nepřijdete!! Ještě jednou všem děkujeme, máme obrovskou radost,“ dodává Tokhi, leader skupiny The Groove Army.

Rekordu v bubnování předcházelo vystoupení Yvetty Blanarovičové, která si pro sobotní odpoledne připravila vlastní hudební pořad a během dne se také sčítala vícerčata, „klokaní“ rodiče, tj. rodiče, kteří své ratolesti nosí v šátku či ergonomickém nosítku, a vyhlášena byla i nejmladší a nejstarší dvojčata.

Kdo jste propásl víkendovou příležitost být s námi při vytvoření nového českého rekordu v bubnování, můžete jedinečnou atmosféru nasát alespoň v následném videu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Foodparade: Festival jídla a pití

Foodparade: Festival jídla a pití

Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Přijďte to s námi oslavit festivalem! Ve dnech 5. a 6. září 2015 se uskuteční již 5. ročník festivalu…

Akční letáky