Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Fenka Helen vyhrála boj se smrtí: To, jak vypadala, než ji zachránili, děsí!

Helen
Helen
Zdroj: youtube.com
Helen

Na světě jsou bohužel lidé, kteří nemají srdce a neštítí se například týrat zvířata. Naštěstí ale existují i lidé, kteří mají srdce obrovské a nezdráhají se pomáhat potřebným. 

Za pět minut dvanáct

Psí tulačka měla štěstí v neštěstí, když na ni upozornili místní a povolali záchranáře z veterinární stanice. Pohled, který se jim naskytl, je šokoval. Nemohla vstát, kromě vypelichané hřívy na hřbetu neměla srst a celé tělo měla popálené od slunce a rozdrásané do krve od ran a rvaček. Ležela schoulená v písku, byla bázlivá a každý dotek se zrohovatělou kůží ji bolel. Nad stařičkou fenkou bez zubů by mnozí mávli rukou, ale ona dostala šanci žít.

Bude líp?

Na veterinární klinice ji čekala dlouhá a nejistá cesta. První dny odmítala pít i jíst a v očích jí byla vidět beznaděj. Po třech dnech začala konečně reagovat na doteky ošetřujících lékařů a pochopila, že jsou jedni z mála, kdo jí nechce ublížit. Aby mohli začít pracovat na obnově její kůže a regenerovat ji, museli fenku nadopovat tlumícími léky. Permanentní bolest byla důvodem pro nechutenství i agresi. Už druhý den přišla chuti na máslové sušenky, později nepohrdla ani silným vývarem s kusy masa. Ruku v ruce s chutí k jídlu začala sílit, už se jí nedala spočítat žebra a tělo se pomalu obalovalo tukem. Stačilo deset dnů, aby se postavila na vlastní nohy.

Pravidelná péče se vyplatila, po pár měsících už začaly růst chloupky a koupání byla zase zábava!

Díky!

Kůže je u člověka i zvířete největší orgán v těle a je třeba ho chránit a opečovávat. Celé její tělo museli veterináři dvakrát denně promazávat hutnými krémy, aby odpadly zrohovatělé zbytky a kůže se dostatečně zjemnila pro růst nové vrstvy srsti. To podpořili speciálním vývodem, který pomáhal fenčino tělo lépe hydratovat. Léčba byla úspěšná a Helen byla brzy připravená na první koupel. Při ní odstranili zbytky nezdravé a infekcí prolezlé kůže. Kombinace důsledné péče a silné vůle došla po třech měsících do svého cíle.

Dnes je z ní krásná fenka, která se ráda nechává nosit v náručí, lenoší ve škopku vody a dává najevo lásku a vděčnost. Je stařičká, bez zubů a její kosterní systém je křehký jako papír, ale indickým veterinářům stálo za to připravit pro ni pár posledních let bez bolesti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky