Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Začala jsem pracovat s manželem. A najednou je z něj despota! Co mám dělat?

Zdroj:

Z mého veselého a celkem hodného muže se vyklubal despotický nadřízený, Asi bych to ve zdraví přežila, kdyby nešéfoval mně.

Manžel je už déle než 10 let spoluvlastníkem poměrně prosperující firmy. Podnikání mu jde dobře a já až donedávna neměla žádný důvod se mu do jeho činnosti motat. On si dělal svou práci a já zase svou - jako účetní na městském úřadu.

Oddělte práci od soukromí

  • Nedivil bych se, kdyby sympatie čtenářů byly na straně Miroslavy! Částečně právem. Manžel v jejím příběhu vystupuje skutečně v roli pedantického magora. Zasvěcenější by v jeho chování našli stopy bossingu, jedné ze záludných forem dnes tak populární šikany. Psycholog amatér by asi utrousil poznámku o vyřizování domácích účtů na náhradním bojišti: aspoň v práci jí ukáže, kdo je tady pánem!

  • Ale co když jí chtěl doopravdy pomoci, když jí v jejím předchozím zaměstnání začalo být ouvej? Zároveň nemohl dopustit, aby ostatní měli pocit, že svou ženu šetří či protežuje. Proto se snažil hned od počátku o jasná pravidla. Je sice sporné, zda je bylo nutné formulovat tak striktně a písemně, ale pokud by nebyli manžely, pak by se nad tím zřejmě nikdo příliš nepozastavoval.

  • Oba to teď mají obtížné, a pokud se nic nezmění, tak to těžké budou mít dál. Jsou pod drobnohledem kolegů. Zda se něco neděje na jejich úkor, jestli Miroslava nemá nějaké úlevy, zda nedonáší… U cizích a s cizími by to oba měli snazší.

  • Přesto lze i na jejich situaci nalézt pozitiva, jen je třeba dodržet hlavní pravidlo platné pro oba: striktní oddělení práce a soukromí! Nejen pokud se týká komunikačních témat, ale i nálad, což není lehké. Tvařte se doma mile na manžela, který vás před chvíli v práci nespravedlivě sepsul! Buďte objektivní vůči podřízené, která před pár hodinami v roli manželky nešetrně odmítla vaše milostné dvoření! Ano, je to těžké, ale možné. Jedině možné!

  • Vím, o čem mluvím. Už pár let jsem vůči své ženě ve stejné roli jako manžel Miroslavy. Jednu z největších poklon mi „vyťal“ nedávno náš nový kolega. Prý vůbec netušil, že jsme manželé. Přitom si doma dost povídáme, často se i zasmějeme…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky