Skupinovou víkendovou jízdenku zakoupíte u pokladen Českých drah nebo pomocí praktické aplikace Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače.

Můžete procestovat Šumavu doslova křížem krážem a během jednoho dne navštívit třeba Svatého Tomáše a v jeho blízkosti ležící Vítkův Kámen a ještě třeba i Jelení Vrchy nebo Třístoličník.

Kam se můžete s ČD Šumava podívat:

Kleť - nejvyšší hora Blanského lesa (1 083 m n. m.) je součástí Šumavského podhůří a láká své návštěvníky nejstarší kamennou rozhlednou a horskou chatou s restaurací, které jsou chráněnou kulturní památkou. Na Kleti se také nachází světově proslulá hvězdárna. Vystupte na železniční zastávce Holubov, ležící na trati č. 194 z Českých Budějovic do Černého Kříže. Z Holubova vás na lanovku na Kleť doveze navazující autobus v rámci projektu ČD Šumava.

Český Krumlov - renesanční město a zámek, které jsou pod záštitou UNESCO, nabízejí po celý rok mnoho kulturních akcí a zážitků. Železniční trať č. 194.

• Dívčí Kámen - rozsáhlá zřícenina hradu na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a Křemežským potokem. Ke zřícenině dojdete, když vystoupíte na železniční zastávce Třísov na trati č. 194.

Jelení Vrchy - původně dřevařská osada z roku 1794 je úzce spjata se Schwarzenberským plavebním kanálem, o jehož historii pojednává expozice Kanál Expo umístěná ve stodole domu č. 13. Pro cestu na Jelení Vrchy jeďte vlakem do železniční stanice Nová Pec na trati č. 194, odtud vás navazující zelený autobus NP Šumava doveze na místo určení.

Svatý Tomáš - ke třetímu nejvýše položenému kostelu na českém území dojedete autobusem ČD ze stanice Lipno nad Vltavou, železniční trať č. 195 z Rybníku.

Vítkův Kámen - zříceninu hradu postaveného Vítkem z Načeradce v roce 1277 najdete v blízkosti Svatého Tomáše, jedná se o druhý nejvýše položený hrad v Čechách.

Třístoličník - hora Třístoličník leží v blízkosti německo-české hranice a je proslavená kamennými bloky, které jsou na vrcholu umístěné ve trojici, čímž připomínají trůny. Podle legendy se zde scházeli panovníci tří zemí k projednání státnických záležitostí. V létě můžete využít výjimečné nabídky dojet na Třístoličník autobusem ČD. Stačí, když vystoupíte v Novém Údolí, konečné stanici železniční tratě č. 197 z Číčenic.

Pasov - historické město na soutoku tří řek - Dunaje, Innu a Ilzu s významnými památkami a krásnými výlety. I toto město můžete navštívit na jednu jízdenku v rámci projektu ČD Šumava.

Železná Ruda - ležící na samé hranici České republiky je známým a oblíbeným centrem rekreace. Do Železné Rudy dojedete např., když vystoupíte na železniční zastávce Lenora (trať č. 198 z Volar do Strakonic) a nastoupíte do autobusu ČD, který vás doveze do Kvildy. V Kvildě přestoupíte do autobusu RBO, který vás doveze až do Železné Rudy.

Další důležité informace, jako jsou jízdní řády, mapa s rozsahem platnosti a příklady jízdného, najdete na: www.cd.cz/cdsumava