Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Výtvarný talent dítěte: Bezpečné pomůcky

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Okolo druhého roku vaše dítě začne projevovat své výtvarné vlohy. Nejčastěji tak činí na stěnách a nábytku. Jak s dětmi malovat »bezpečně a zábavně«? Pořiďte malířům arsenál!

Malířská tabule

Vhodným dárkem pro vašeho miláčka bude malířský stojan. Například v Ikee seženete tabuli, na kterou se dá malovat fixem, křídami, nebo na ni navinout roli papíru a kreslit pastelkami, vodovkami, zkrátka čímkoliv. Obrázky potom odvinete, odstřihnete a můžete si je vystavit. Výhodou je, že dítě se naučí k tabuli chodit kdykoli bude mít potřebu malovat. Součástí je i polička na odložení pomůcek, takže je má aktuálně při ruce. Rovněž malířská plocha je daleko větší než klasický papír a vaše dítě se tak může pořádně rozmáchnout a nemusí pro to využívat stěny pokojíčku...

Malířský stojan, IKEA

Cena: 599 Kč

Pastelky

Pro úplně nejmenší děti můžete v dobře zásobených papírnictvích sehnat výbornou pomůcku. Pastelka ve tvaru koule má po celé ploše několik »boulí« různých barev. Dítě ji drží v celé dlani a podle toho jek ji otáčí, takovou barvou kreslí. Barvičky jsou netoxické voskovky. Pro dítě, které umí držet tužku, budou nejlepší krátké a silnější pastelky nebo pastelky trojhranné, které se dobře drží.

Souprava pastelek Triocolor, 24 kusů, KOH-I-NOOR

Trojhranné silné pastelky o průměru 10,5mm jsou vhodné pro dyslektiky a dysgrafiky, pastelka je přizpůsobena držení v dětské ruce. V balení 24 barev.

Cena: 179 Kč

Nástěnka na nejkrásnější díla

Malého Picassa může v jeho tvorbě povzbuzovat nástěnka, kam budete průběžně vystavovat nejlepší díla. K nástěnce můžete vodit i návštěvy, uvidíte jak bude váš malíř hrdý! Ke stejnému účelu můžete využít i dveře od lednice.

Korková nástěnka 70 x 100

Síla korku 5 mm

Cena: 1199 Kč

Dodává: www.korkovenastenky.cz

Kreslete a učte se!

Pro vás oba bude mnohem zábavnější kreslit spolu. Nakreslete dítěti panáka a nechte ho doplnit oči, nos, pusu. Naučte ho barvy, a to zcela nenásilně. Nakreslete jeho oblíbenou pohádkovou postavičku a pak ji s dítětem vybarvěte. Jistě se brzy naučí podávat vám červenou pastelku Karkulce na čepeček nebo žlutou na vlasy včelky Máji. Motivujte dítě k výrobě obrázkových dárečků pro tatínka, babičku, nebo oblíbenou tetu.

Modelujte

Pokud je pro vás představa klasické plastelíny zašlapané v koberci, namatlané v peřinách a na zdech zkrátka nepřípustná, pořiďte si plastelínu »nematlací«! Prodává se v kelímcích, a součástí sady jsou i nejrůznější vykrajovátka. Nepracuje se s ní tak dobře jako s tou klasickou, protože není tolik tvárná, ale svému účelu dobře poslouží. V balení najdete i jakousi »kuchařku« výrobků, podle níž se můžete společně nechat inspirovat. Kdo chce dopřát dítěti »klasiku«, i těch je na trhu celá řada ve všech možných barvách.

Modelovací hmota

pro výrobu oblíbených figurek, tvarů apod., ve 12 barevných odstínech, v papírové krabičce

Cena: kolem 20 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na týden 13. 10. - 19. 10.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky