Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyrobte si adventní věnec

Zdroj:

Adventní věnec... Může vám ležet na stole a připomínat dobu, která zbývá do nejkrásnějších svátků roku. Nebo může viset na dveřích, aby vás uvítal při příchodu domů. Pomůžeme vám s jeho výrobou...

Adventní věnec neodmyslitelně patří k vánočním symbolům. Čtyři svíčky, jimiž je ozdoben, na něm nejsou náhodou. Slouží k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Každou adventní neděli se zapaluje jedna svíčka. A pokud náhodou narazíte na adventní věnec s pěti svíčkami, nejde o chybu – pátá svíčka se někdy zapaluje přímo na Vánoce!

Pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas výrobou

Adventní věnec Augustin

Adventní věnec Augustin

Pletený, modrý a moc hezký! Bude ozdobou každého vánočního stolu.

Cena: 650 Kč (marymade.cz)

Adventní věnec z jedlového chvojí

Adventní věnec z jedlového chvojí

Jedlové chvojí je základní materiál. Vše je doplněno jutovou mašlí a svíčkami ze včelího vosku.

Cena: 368 Kč (dvekvetinky.cz)

Vyrábíme věnec vlastnoručně

Co budete potřebovat:

  • Slaměný či polystyrénový korpus (oba druhy seženete v hobbymarketech, cena se pohybuje kolem dvaceti korun). Pokud jste dostatečně šikovná a trpělivá, můžete si adventní věnec vyrobit i bez korpusu. Ale dá to trochu práce...
  • Chvojí (ideální je jedlové, protože dlouho vydrží).
  • Vázací provázek (lze ho nahradit vázacím drátem).
  • Čtyři svíčky a podložky pod svíčky, případně lepidlo nebo tavná pistole.
  • Různé dekorativní drobnosti (šišky, šípky, větvičky apod.).

Jak postupovat

Nastříhejte chvojí tak, aby větvičky měly mezi deseti a patnácti centimetry. Přiložte první řadu větviček na korpus a omotejte vázacím provázkem. Přiložte další řadu větviček a opět ji omotejte provázkem – provázek by měl ve finále tvořit jakousi spirálu kolem celého korpusu. Větvičky je možné přikládat jen shora – pokud vám bude věnec prostě jen ležet na stole, spodní „holá“ část nebude vidět. Svíčky se na věnec připevňují rozličnými způsoby. Můžete hřebíkem propíchnout korpus zespoda a svíčku pak na hřebík jednoduše nabodnout. Můžete také svíčky napíchnout na tenký drát (nejlépe zahřátý) a drátek pak připevnit ke korpusu. Dekorace se pak na věnec nejlépe připevňují lepidlem nebo tavnou pistolí.
Pokud chcete, aby vám tahle krásná vánoční dekorace dlouho vydržela, postříkejte hotový věnec vodou a počkejte, až se vsákne do chvojí. Pak celý věnec postříkejte bezbarvým lakem, třeba tím na vlasy.

Dobré nápady

Tavná pistole

Tavná pistole

Při výrobě věnce vám bude chytrým pomocníkem tavná pistole. Jediným zmáčknutím se z ní vytlačí právě tolik lepidla, kolik je třeba. Práce s pistolí je navíc bezpečná. Konec tavné pistole je potažený gumou, která snižuje riziko popálení na minimum.

Cena: 316 Kč (pattex.cz)

Dekorace

Dekorace

Hodně tvůrčí ženy najdou na internetu řadu vánočních dekorací, kterými mohou adventní věnec dozdobit. Zkuste třeba na věnec přilepit keramickou vánoční figurku s vánočním motivem.

Cena: 179 Kč (edekor.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 30.11. - 6.12.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy?

Akční letáky