Laskonky s vaječným krémem

Co budete potřebovat: 230 g cukru krupice, 140 g mletého kokosu, 110 g (asi 3-4) bílků, 60 g moučkového cukru, 70 ml vody, 100 g tmavé čokoládové polevy; na vaječný krém: 300 g vanilkového pudinku, 120 g másla, 50 g vaječného koňaku

Postup:

1. V mixéru vyšleháme bílky s třetinou krupicového cukru do pěny. Zbylé dvě třetiny krupicového cukru svaříme s vodou na mírném plameni na hustý rozvar, takzvaně na nit (kapka vložená mezi dva prsty se musí táhnout jako nit). Cukerný rozvar nalijeme tenkým praménkem do vyšlehaných bílků za stálého šlehání při nízkých otáčkách a dále šleháme, dokud směs nevychladne. Na závěr do vychladlé směsi vařečkou zlehka vmícháme prosátý moučkový cukr smíchaný s kokosem.

2. Připravenou hmotu stejnoměrně rozetřeme přes šablonu s oválnými nebo kulatými otvory na plech vyložený papírem na pečení (nebo ji nastříkáme pomocí cukrářského sáčku do tvaru koleček či oválků). Vše vložíme do trouby vyhřáté na 120 °C a pečeme asi 30 minut. Pak zmírníme teplotu na 90 °C a sušíme ještě asi 2 hodiny.

3. Předem uvařený a vychladlý hustý pudink vyšleháme za postupného přidávání másla a vaječného likéru na hladký krém. Naplníme ho do cukrářského sáčku a nastříkáme na polovinu vychladlých laskonek. Na povrch přitlačíme zbylé laskonky, postříkáme je rozehřátou čokoládovou polevou a necháme vychladit.

Čokoládové bonbonky

Co budete potřebovat: 450 g bílé čokolády, 130 g smetany, 50 g másla, vaječný koňak na dochucení

Postup:

1. Připravíme si malé půlkulaté formičky, které necháme dobře vychladit (nejlépe v mrazničce). 350 g bílé čokolády rozlámeme na kousky a opatrně ji rozpustíme ve vodní lázni. Do každé vychlazené formičky nalijeme trochu rozpuštěné čokolády, rozlijeme ji po stěnách, necháme malou chvíli zatuhnout a zbylou čokoládu vylijeme. Tím nám vzniknou čokoládové skořápky, které necháme ve formičkách v chladu důkladně ztuhnout.

2. Do hrnce se silnějším dnem nalijeme smetanu a přivedeme ji k varu. Přidáme zbylou bílou čokoládu (100 g), máslo a podle chuti i vaječný likér a vše rozmícháme na hladkou hmotu, kterou necháme vychladnout a pak ještě v chladničce částečně vychladit.

3. Ztuhlé čokoládové skořápky opatrně vyklopíme z formiček. Připravenou vychladlou hmotu naplníme do cukrářského sáčku s hladkou trubičkou, nastříkáme ji do čokoládových skořápek a necháme v chladu ztuhnout.

Tip Kafe.cz

Čokoládové skořápky můžete připravit z dvojité vrstvy čokolády. Stačí, když po ztuhnutí první vrstvy čokolády formičky znovu vylijete vrstvou zbylé rozehřáté čokolády a necháte ztuhnout.

Rumové kostičky

Co budete potřebovat: 300 g piškotů, 200 g bílé čokolády, 150 g změklého másla, 100 g moučkového cukru, 100 g mandlí, 3 lžičky rumu, na ozdobení: 200 g bílé čokolády, 50 g hořké čokolády

Postup:

1. V míse utřeme změklé máslo s moučkovým cukrem do pěny. Bílou čokoládu rozlámeme na kousky, opatrně ji rozpustíme ve vodní lázni a zlehka vmícháme do utřeného másla s cukrem. Piškoty rozdrobíme najemno nebo rozdrtíme válečkem. Mandle spaříme horkou vodou, oloupeme a nasekáme nadrobno. Piškoty a mandle vmícháme do máslové hmoty, na závěr přidáme rum, hmotu dobře promícháme a necháme asi 30 minut odležet v chladu.

2. Odleželou hmotu rozválíme na pocukrovaném válu na plát silný asi 1,5 cm. Nakrájíme ho ostrým nožem na menší čtverečky, vložíme je do chladničky a necháme asi 2 hodiny ztuhnout a vychladit.

3. Bílou a hořkou čokoládu rozlámeme na kousky a každou zvlášť rozpustíme v misce ponořené do horké vodní lázně. Vychlazené čtverečky přelijeme nejprve bílou čokoládou a necháme ji dobře ztuhnout. Z papíru na pečení vystřihneme trojúhelník, stočíme ho do kornoutku, naplníme hořkou čokoládou, na čtverečky nastříkáme ozdobné tenké linky a necháme opět v chladu ztuhnout.

#clanek|3522036|3522035#

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!