Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Výhody stavebního spoření

Výhody stavebního spoření
Výhody stavebního spoření
Zdroj: Thinstock

Stavební spoření je jedním z nejvýhodnějších a nejbezpečnějších finančních produktů. Umožňuje výhodné zhodnocení úspor a je i optimální cestou k financování bydlení.

Finanční experti potvrzují, že na trhu v tuto chvíli neexistuje produkt, který by se výnosem při srovnatelné míře jistoty stavebnímu spoření vyrovnal. A to je také důvod, proč lidé stále uzavírají nové smlouvy pro sebe i své děti.

Mohlo by vás také zajímat: 5 důvodů, proč založit dítěti stavební spoření nebo Příběh Hanky: "Vždy jsem snila o vlastním domě se zahradou"

Pokud toho o stavebním spoření příliš nevíte, zde uvádíme několik základních informací:

Státní podpora až 2 000 Kč za rok

Všichni, kdo si v ČR stavební spoření zřídí, mají podle zákona nárok na státní podporu ve výši 10 % z ročně uspořené částky, do maximální výše 2 000 Kč. Pokud tedy uspořená částka za rok dosáhne například 10 000 Kč, získáte tak státní podporu ve výši 1 000 Kč.

Výhody stavebního spoření

Maximální bezpečnost vašich úspor

Stát reguluje nakládání stavebních spořitelen s úsporami jejich klientů. Stavební spořitelny proto tu část klientských úspor, které nepoužijí na překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření, investují do pevně úročených cenných papírů a nepřistupují tím na žádná rizika. Klient tedy může být v naprostém klidu.

  • Samozřejmostí je i stoprocentní pojištění vkladů až do částky odpovídající přibližně 2,5 milionu Kč.

Neměnné úrokové sazby

Uzavřením smlouvy o stavebním spoření získáváte důležitou jistotu: smluvně garantované úrokové sazby. Jak základní úrok z vkladů, tak úrok z úvěru jsou trvalé, nemusíte se tedy obávat žádné změny a znevýhodnění.

Výhody stavebního spoření

Snadné financování bydlení

Nárok na úvěr ze stavebního spoření s pevnou roční úrokovou sazbou již od 2,95 % si vytváříte svými vklady na stavební spoření. Své bydlení můžete financovat ihned díky výhodným překlenovacím úvěrům.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky