Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyčarujte s dětmi Halloween z papíru

Vyčarujte s dětmi Halloween z papíru
Vyčarujte s dětmi Halloween z papíru
Zdroj: FOTO TEREZA MELICHAROVÁ

Děti tenhle svátek baví, protože se mohou pořádně vyřádit. A když k tomu mají pořádné strašidelné kulisy, je to prostě to pravé! Podívejte se, co zvládnete doma za jedno podzimní odpoledne.

Diskutujte: Líbí se vám svátek Halloween? Čím si na podzim zdobíte byt?

Jak takové halloweenské kulisy vyrobíte? Jednoduše z papíru!

Servírovací pavouci

  • Zubil nabízí popcorn. Nohy má z papírových drátků (ale můžeme použít i plyšové drátky) zakončené korálky, tělíčko má natřené akrylovou barvou. Oči a zuby jsou i pro mladého výtvarníka hračka.

Vyčarujte s dětmi Halloween z papíru

  • Křižák pouští hrůzu, ale když si ho prohlédnete zblízka, prozradí, že v sobě ukrývá gumové hady. Tuhle krabičku od oříšků hravě proměníte v pavouka přidáním nožek z plyšových drátků, tělíčko natřete akrylovou barvou a přidáte obličej.

Vyčarujte s dětmi Halloween z papíru

Příšerky z papíru

Na dýni (i netopýra) stačí 6 barevných čtvrtek formátu A3. Na každou z nich narýsujte na šířku linky vzdálené od sebe 2,5 cm. Podle pravítka je obtáhněte nůžkami nebo tupým nožem, aby šly dobře přeložit. Složte jako harmoniku a slepte v jeden dlouhý pás. Na jedné straně všechny pruhy prošijte pevnou nití a stáhněte do kruhu. Slepte o poslední „šev“. Nalepte oči, čumáky či ouška podle své fantazie.

Více inspirace pro dětské hry ve stylu halloweenských strašidel najdete v časopise Praktická žena, který je právě v prodeji na stáncích nebo na www.praktickazena.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky