Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vybavte správně svého prvňáčka!

Vybavte správně svého prvňáčka!
Vybavte správně svého prvňáčka!
Zdroj: Thinkstock

Konec prázdnin se už hlásí a přesně za týden usednou všechna robátka školou povinná do školních lavic. Pro některé z nich to bude poprvé. Víte ale, co všechno prvňáček do školy potřebuje?

Pro šestiletá dítka a jejich rodiče nastává každé září úplně nová životní situace. Jejich malé dítě už není tak malé a musí nastoupit do školy. Školní docházka se od té školkové ale hodně liší, a to hlavně tím, že prvňáček už má spoustu povinností, škola je povinná a navíc je potřeba mu pořídit školní pomůcky. A že jich není málo. Většina škol má své seznamy, které stáhnete na internetu nebo dostanete během zápisu či během informační schůzky probíhající nejčastěji před prázdninami. Pokud nic takového v ruce nemáte, pak by vám mohl pomoci náš univerzální seznam věcí, které každý prvňáček potřebuje.

Mohlo by vástaké zajímat: 5 tipů, jak vybrat správnou aktovku

Hlavní je aktovka a penál

Zásadní je pro školáka aktovka nebo školní batoh. To většina rodičů ví a tak snad všechny šestileté děti dostávají školní aktovky právě k narozeninám. Jak vybrat správnou aktovku, jsme vám už říkali. Do aktovky pak rozhodě patří penál. Tady máte na výběr mezi plným a prázdným penálem. Radíme preferovat spíše ten prázdný a jeho vybavení dokoupit. Pro prvňáčky bude lepší, když na psacích a kreslicích potřebách nebudete šetřit. Dokupte mu pak kvalitní pero nebo nelámavé trojhranné pastelky a tužky, které se lépe drží. Dále patří do penálu ořezávátko, guma a malé pravítko. Penál při vybavování vezměte s sebou, abyste mohli zkontrolovat, že se tam vybavení vůbec vejde.

Kafe.cz zjistilo:

  • Pořídit první výbavu školákovi vás vyjde v průměru na 2 500 Kč. A to není všechno. Kromě peněz za pomůcky počítejte ještě s výdaji za obědy, výlety nebo na rodičovské sdružení.

A co dál? Písmena a kufřík na výtvarku

Jde o seznam pouze orientační, škola od školy se může ve svých požadavcích lišit. Ale základ bývá většinou stejný. Další nutností prvňáčka jsou desky na písmenka a číslice. Některé školy také vyžadují desky na sešity nebo plastová psaníčka s drukem, do kterých si jednotlivé sešity na různé předměty dítě ukládá. Prvňáčci si dále vybavují také kufřík na výtvarnou výchovu. Do toho patří nůžky s kulatou špičkou, vodovky, tempery a voskovky, kelímek na vodu, plastelína, podložka, zástěra nebo třeba tričko, které si může prcek zašpinit, hadřík, lepidlo, různé druhy štětců a někdy i další vychytávky jako špejle, provázek apod.

A nakonec přezůvky

U školních dětí je potřeba myslet na výbavu na tělocvik a pravidelné přezouvání. Do pytlíku na tělocvik patří tričko a kraťasy nebo tepláky, cvičky nebo tenisky a teplákovka na ven. Do šatny pak produšný pytlík na přezůvky a samozřejmě nezapomeňte na samotné přezůvky. Většina škol vyžaduje, aby měly bílou podrážku.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky