Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Všichni čteme Vlastu

Všichni čteme Vlastu
Všichni čteme Vlastu
Zdroj: Profimedia.cz

S Vlastou relaxujete, vaříte, časopis vás provází i na cestách. Vlasta je vaše kamarádka, rádkyně i zpovědní vrba. Už desítky let, napříč rodinnými klany a generacemi.

Časopis Vlasta začal vycházet v roce 1947. Je tedy nejstarším magazínem pro ženy v České republice a po dlouhá léta i tím nejčtenějším. Podle výzkumu Median, Market&Media&Lifestyle (TGI Czech Republic), uskutečněném ve druhém pololetí loňského roku tvoří nejpočetnější skupinu čtenářky ve věku 35 až 59 let. Je jich na sto padesát tisíc. Pro zajímavost, sedmnáct procent z celkového počtu čtenářů jsou muži.

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém speciálním čísle najdete:

Výzkum dále prozradil, že většina našich čtenářek je vdaných nebo žije v partnerském vztahu. Celkem vysoký podíl pak tvoří rozvedené ženy (16 %). Téměř jedna třetina má vnoučata (32 %), často mimina či dítka ve věku prvního stupně základní školy. Bez ohledu na věk, profesi nebo bydliště, spojuje Vlasta lidi ze všech koutů republiky. S domovem dále pojí mnohé emigranty i ty, kteří se do zahraničí odstěhovali dobrovolně. V častém kontaktu jsme třeba s Lily Farabee, žijící na Floridě. Paní Lily reaguje na dálku na nejedno naše téma, neváhala přispět fotografií vzácnějšího dětského kočárku, když si ve Vlastě, kterou si z Česka nechává pravidelně posílat, vyšla k připravovanému článku výzva.

Naše hvězdy, skutečné ženy

Právě dlouholetá interakce redakce - skutečná čtenářka je silnou devízou tradičního českého časopisu Vlasta. Ostatně mnohé z našich věrných to okusily přímo na vlastní kůži. Určitě znáte jednu z nejoblíbenějších rubrik poslední doby - Naše čtenářka. Osobní setkání s Vlastou se stala příjemnou tradicí. Můžeme si při nich vyměnit názory na tvorbu Vlastičky, jak něžně časopisu běžně říkáte, tak si jen tak žensky „podrbat“ nebo probrat taje líčení a česání s odborníky.

Reakce na taková setkání se zpravidla shodují. „Při setkání s vámi nešlo jen o nějaké krášlící manévry, ale o ten krásný pocit, kdy o vás někdo pečuje a vy se aspoň na pár hodin můžete cítit jako HVĚZDA Vlasty. Ještě jednou Vám za ty chvíle děkuju,“ potěšila nás po takové návštěvě redakčního ateliéru například čtenářka Eva Staňková z Hradce Králové, představená v jednom z minulých čísel. „Bylo krásné užívat si jakousi slávu poté, co Vlasta se mnou vyšla - když mi volali a psali kamarádi, že viděli ve Vlastě mě ´mediální hvězdu´ a že jsou s trochou nadsázky pyšní, že ji znají.“

Loni proběhly tiskem zprávy o jakémsi průlomu v některých zahraničních ženských magazínech. Profesionální modelky byly odsunuty na vedlejší kolej i v německém nejčtenějším ženském časopisu Brigitte. Hvězdou lednového čísla se stala jistá Sybille Zschaberová, učitelka z Hamburku. Kdo zná českou Vlastu, ten však ví, že nejde o nic nového. Již v její černobílé a velkoformátové podobě v šedesátých letech jsme na titulní straně měli elegantní dámu - čtenářku, která vyhrála tehdejší soutěž prestižní francouzské kosmetické firmy Dior.

V našem časopise opakovaně sázíme na „modelky“ z řad čtenářek i v současnosti. Nebojíme se žen s křivkami, vždyť právě takové jsme přece téměř všechny. Zatím poslední takovou modelku, skutečnou českou ženou, můžete vidět na aktuální módní story či na kosmetice.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky