Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vlasta: 750 rad našich babiček již potřetí

Vlasta: 750 rad našich babiček již potřetí
Vlasta: 750 rad našich babiček již potřetí
Zdroj: časopis Vlasta

Pro velký zájem vychází v těchto dnech již třetí dotisk speciálu časopisu Vlasta: 750 rad našich babiček!

Víte, jak dostanete z lískových oříšků hnědé slupky? Nemyslím skořápky, ale ty slupky, které zbydou po vyloupnutí. Nasypete ořechy na plech pokrytý pečicím papírem a dáte je na 15 minut do trouby vyhřáté na 180 stupňů. Prosklenými dvířky můžete napjatě sledovat, jak se slupičky odchlipují, jinak čekáte na překvapení... Plech pak vytáhnete a na pět minut přikryjete čistou utěrkou, aby ořechy zvlhly. Až uběhne požadovaný čas, ořechy shrnete do utěrky a rychlým třením slupky odrbete. Jde to dobře a téměř všech se zbavíte.

Vážně to funguje. Vyzkoušela jsem to o víkendu. Pekla jsem totiž z lískáčů sušenky podle receptu anglické cukrářky. Potřebovala jsem jich 200 gramů, ale oloupaných. Zkoušeli jste je někdy koupit? Nejde to. Všude mají jenom ty hnědé. Bílé jsou k sehnání jen v obchodech vyšších cenových kategorií, například Wine and Food Market nebo Marks & Spencer, ale za cenu, která se mi vůbec nelíbila. Takže jsem raději vyzkoušela tenhle na internetu poctivě vypátraný recept. A utěrku, i po pečlivém vyklepání dost špinavou, jsem před praním namočila na chvíli do octové vody. Je zase krásně bílá.

To, že ocet pomáhá čistit skvrny, fleky, pach a špínu nejen z prádla, jsme zase vypátrali při nedávné přípravě speciálního vydání Vlasty 750 rad našich babiček. Hledali jsme je i ve starých knihách a příručkách vzorných hospodyněk. Byla to nesmírně zábavná a s nadšením dělaná práce a taky to na ní je vidět. Naše rady vydané začátkem léta se vám líbily tak, že byl časopis už po pár dnech úplně vyprodaný. Snažili jsme se vyhovět všem telefonickým prosbám a exempláře posílali poštou až do posledního. Stejně to nestačilo. Pro velký zájem jsme připravili dotisk a situace se opakovala, za chvíli byl pryč. Na stáncích by právě měla být třetí várka. Dozvíte se kromě jiného zajímavosti o kráse i zdraví, jak mít lesknoucí se kuchyň i nádobí a zářivě čisté prádlo jen díky sodě a octu, jak odpudit šneky a vypěstovat výstavní květiny i trávník, jak vyrobit módní výstřelek z nábytku po babičce a využít i nechtěné šlupky. Zajděte si do trafiky pro našich 750 rad. Doufáme, že se vám budou líbit!

Míša Kučerová, Vlasta

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky