Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vlašimské Májové slavnosti oslaví dvacítku. Akce bude velkolepá!

Vlašimské Májové slavnosti oslaví dvacítku. Akce bude velkolepá!
Vlašimské Májové slavnosti oslaví dvacítku. Akce bude velkolepá!
Zdroj: www.vlasim.cz

Vlašim první květnový den ožije. Nejen pro své obyvatele totiž chystá další Májové slavnosti, na které se každoročně sjíždějí desetitisíce lidí. Letos bude akce o něco velkolepější. Májové slavnosti totiž slaví dvacítku. Město Vlašim bude slavit ve velkém.

Letos je pro návštěvníky připraveno devět scén, na kterých se bude odehrávat mnoho zajímavostí. Na hlavní hudební scéně vystoupí Katapult, Dalibor Janda, zpěvačka Kristína nebo Xindl X. Pro milovníky zahraničních kapel, které se v minulém století proslavily po celém světě, bude sloužit hudební scéna v Čínském pavilonu.

„Na revivalovou scénu se velmi těšíme. Jsem ráda, že se nám podařilo domluvit se s těmi nejlepšími revivalovými kapelami, které v naší republice jsou. Lidé si budou moci poslechnout The Beatles revival, Abba revival a Queenie. Posledně jmenovaná nemá, dle mého názoru, konkurenci. Až uslyšíte zpívat jejich frontmana, tedy Freddieho Mercuryho, zatají se vám dech,“ říká vedoucí Kulturního domu Blaník ve Vlašimi Markéta Pytlíková.

Zdroj: www.vlasim.cz

Organizátoři opět myslí i na děti

Pro ty je připravena dětská scéna, kde vystoupí Michal Nesvatba mladší, Standa a Vanda a mnoho dalších, kteří se o vaše ratolesti dobře postarají. „Děti se budou moci přenést i do Doby ledové, která bude plná her a soutěží, svézt se s rodiči po řece Blanici nebo se nechat vyfotit ve Smile boxu,“ říká starosta Vlašimi Luděk Jeništa a dodává, že letošní Smile box bude originální.

„Vzhledem k tomu, že Májovým slavnostem bude letos dvacet let, rozhodli jsme se pro návštěvníky uspořádat nezapomenutelné zážitky. Jedním z nich bude i rekord v počtu políbených párů pod rozkvetlým stromem. Bude přeci první májový den! Pokud s námi tedy budete chtít oslavit krásnou „dvacítku“ a ještě se zúčastnit rekordu v počtu májových líbajících se dvojic, určitě přijďte,“ usmívá se starosta Vlašimi. Příznivci létání se budou moci proletět vrtulníkem. Klidu si můžete užít při sledování parkurových závodů a pro milovníky dechovky bude opět připravena oblíbená dechová scéna se Sebrankou a tanečními vystoupeními tamních mažoretek a tanečního souboru Trnka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky