Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víte, co je nejprodávanější čokoládovou cukrovinkou?

Víte, co je nejprodávanější čokoládovou cukrovinkou?
Víte, co je nejprodávanější čokoládovou cukrovinkou?
Zdroj: archiv

Čokoládové bonbóny M&M’s jsou nejprodávanější čokoládovou cukrovinkou na světě. Jejich úspěch se datuje již od roku 1941, kdy byla v New Orleans zahájena výroba této jedinečné sladkosti. Lahodné čokoládové bonbóny v křupavé polevě M&M’s mají své příznivce po celém světě.

K dalším pilířům značky M&M’s, které ji činí tak jedinečnou, patří nepřehlédnutelní „hrdinové“ značky Červený a Žlutý, skvělé reklamní spoty v hlavních rolích právě s nimi, a v neposlední řadě také unikátní síť obchodů M&M’s World. Čokoládové bonbóny M&M’s jsou jednoduše světovým fenoménem.

Čokoláda je totiž skvělá pochoutka a jen málokdo jí je schopen úplně odolat nebo ji snad nemá rád. Její spotřeba v České republice je v průměru 6 kg na osobu ročně. Celých 55 % Čechů ji konzumuje až několikrát týdně. Je to také svačinka, kterou si dopřávají mnohem častěji než sušenky, sendviče nebo snad brambůrky. Češi jsou milovníci čokolády a čím dál tím více se stávají i příznivci lahodné čokolády v křupavé polevě pod značkou M&M’s, která jim postupně odhaluje svůj svět.

Co jste možná nevěděli o čokoládových bonbónech M&M´s?

M&M´s je nejprodávanější čokoládová cukrovinka na světě, jejíž prodeje předčí i tabulkové čokolády či tyčinky.

Značka čokoládových bonbónů M&M´s nese jména obou svých zakladatelů – Forresta Marse, syna zakladatele společnosti Mars, a syna zakladatele značky slavných čokolád Hershey, Bruce Murrieho.

Každý bonbón M&M´s v čokoládové verzi je až ze 70 % tvořen čokoládou.

Díky cukrové skořápce je možné si bonbóny M&M’s vychutnávat i na sluníčku – roztají až na jazyku.

V roce 1954 byly čokoládové bonbóny M&M’s potištěny charakteristickým bílým „m“.

Původní barevný mix bonbónů M&M´s zahrnoval: červenou, žlutou, hnědou, zelenou a fialovou. Dnes je ve světě možné namixovat si bonbóny podle svého výběru celkem z 25 barev.

Průměrný poměr barev v balení čokoládových bonbónů M&M’s je 30 % hnědých, 20 % žlutých a červených, 10 % zelených, modrých a oranžových bonbónů.

Bonbóny M&M´s snědené v období jednoho roku naskládané vedle sebe by pokryly rovník celkem 73x.

Značka M&M´s v datech

1941 – Vynálezci čokoládových bonbónů M&M’s jsou Forrest Mars a Bruce Murrie. Inspirovali je vojáci, kteří na frontě jedli malé čokoládové kuličky v tvrdé krustě, aby jim čokoláda neroztála. A tak začala výroba bonbónů M&M’s v malé továrně v New Jersey v USA.

1945 – Původně byly M&M’s, v současnosti nejprodávanější čokoládová cukrovinka na světě, určeny výhradně pro armádu, po vyhlášení míru si na nich začala pochutnávat i široká veřejnost.

1954 – Černě tištěné písmeno „m“ na všech bonbónech M&M´s se změnilo do podoby, v jaké ho známe dodnes – začalo se tisknout bílou barvou. V tom samém roce vznikly arašídové M&M´s spolu se sloganem „Roztají v tvých ústech, ne v rukou“.

1980 – Značka M&M´s byla představena celému světu a uvedena na australský, kanadský a evropský trh, v Hong Kongu, Japonsku, Malajsii, Velké Británii, Itálii, Irsku, Nizozemí, Španělsku, Švýcarsku, v Dánsku a ve Francii.

1981 – Čokoládové M&M´s jsou vůbec první cukrovinkou ve vesmíru. Svezly se raketoplánem Colombia v jedné z misí APOLLO. Praktické provedení z bonbónů udělalo velmi oblíbenou sladkost astronautů na jejich cestě vesmírem. Nejen, že se snadno jedly i v prostředí beztíže, ale členové posádky se často bavili tím, že si bonbóny posílali vzduchem a snažili se druhému členovi trefit do otevřených úst. Bonbóny M&M´s se ve vesmíru mlsají i nadále.

1992 – Bonbóny M&M´s byly představeny na českém i slovenském trhu.

1995 – Jako hlavní tváře značky M&M´s jsou oficiálně jmenovány známé postavičky Červený a Žlutý, kteří ale značku provázejí již od jejích počátků.

2015 – Na českém trhu je představena první online reklama na čokoládové bonbóny M&M´s.

Hrdinové značky M&M´s

V roce 1995 byly do role oficiálních tváří značky M&M´s jmenováni Červený a Žlutý. Tehdy jim bylo už 20 let. V roce 2014 oslavili své 60. narozeniny už jako opravdové ikony a hrdinové značky.

Červený tvrdí, že je mu něco přes 30. Bohužel už není tajné, že se narodil v roce 1954, i když by mu to málokdo hádal. Je prý tak trochu geniální, což je společně s jeho fyzickou zdatností kombinace, které nikdo nemůže odolat. Stejně jako všichni i on má své slabé chvilky a třeba z úplně jednoduchého úkolu dokáže udělat ten nejkomplikovanější. Má rád, když může rozkazovat, je podezíravý a šibalský. Díky jeho fešáckému obočí je ale stejně „k sežrání“. 

Žlutý nechce svůj věk prozradit a není nutné kazit mu radost tím, že už byl odtajněn. Pořád je jako dítě, což nejde nemilovat. Prezentuje se jako optimista. Díky jeho nesmělému úsměvu mu projde i sebevětší roztržitost nebo nešikovnost. Proslul bezstarostností a žádná pěkná dívka neunikne jeho pozornosti, vybírá si ale zásadně ty, co mají nejradši žlutou barvu. Celkově je to prostě hodný kluk.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky