Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velikonoční výzdoba: Květinové aranžmá

Zdroj: Profimedia.cz, Holandská květinová kancelář

Květiny dokáží přinést jarní náladu, energii a ještě vás povzbudí. Pořiďte si proto domů krásné aranžmá a uvidíte, jak rozkvetete.

Velikonoce a jaro s sebou přinášejí spoustu zářivých barev – od žluté přes oranžovou, červenou, modrou až po jasně zelenou. Všechny tyto veselé barvy mají úžasnou schopnost pozitivně ovlivňovat naše smysly. V dnešní floristice je správné kombinování barev velmi důležité, protože nejenom použité květiny, ale i jejich barvy silně působí na lidi, vyjadřují jejich charakter či náladu.

 

Nakrátko seříznuté květy tulipánů a pryskyřníků v misce s listy aspidistry. Velikonoční aranžmá doplňuje husí vejce.

Žlutá dodá energii

Lidé, kteří jsou unavení nebo procházejí nějakým složitým obdobím, potřebují dodat energii. K tomu se velmi dobře hodí žlutě zbarvené květiny, jako například tulipány, pryskyřníky, narcisy, které lze zkombinovat se zelenou barvou. K tomu můžeme například použít různé listy, trávy nebo i svěže zelené květenství kaliny. Díky takové kombinaci naše oči velmi dobře relaxují, ale i celkové napětí a starosti se alespoň trochu rozplynou.

 

Dokonalá velikonoční dekorace pro milovníky strohého moderního stylu. Aranžmá ve skleněné krychli obsahuje modrý rozrazil a oranžový měsíček.

Kombinujte barvy

Romantické duše potěší kombinace pastelových barviček, kde bude důležitou roli hrát růžová, světle žlutá, třeba i ve spojení s oranžovou. Pokud přijdete do květinářství, které zvláště na jaře hýří jasnými barvami, můžete pro romantika nechat připravit překvapení. Modré modřence jsou samy o sobě krásné rostliny, mají výrazný tvar květu, který připomíná obrácený hrozen vína. Pokud nám není cizí kombinace barev tón v tónu, která se nyní velmi vyzdvihuje, můžete z květinářství odnést překvapení – modřenec – zabalený do modré látky o jeden odstín světlejší, než jsou jeho květy.

 

Růže, chryzantémy, křepelčí vajíčka, větvičky a listy antúrie v pestré velikonoční kytici.

Aranžmá s vajíčky

Lidem, kteří i na Velikonoce hledají nové nápady a impulsy, lze doporučit aranžmá, v nichž budou vtipně zakomponována slepičí nebo křepelčí vajíčka s krásnou kresbou. Mohou být připevněna na konci delších větviček svídy, které z aranžmá vyčnívají a na první pohled tak symbolizují příchod dlouho očekávaného jara. Tento jednoduchý netradiční nápad učiní aranžmá velmi atraktivním, zvláště pak pro všechny ty, kdo vyhledávají vždy něco nového.

 

Velikonoce jsou tady! Přivítejte je spolu s tímto aranžmá z husích vajec, růží a klokaních tlapek (Anigozanthos).

Modrá a zelená? Hit pro mladé

Mladí lidé, kteří se rádi odlišují, mohou připravit netradiční velikonoční či jarní překvapení pro své kamarády a obdarovat je stylovým květinovým aranžmá. Horkým tipem je například kombinace modré a zelené barvy – ta byla dlouho podceňována, nyní však znovu přichází do módy. Působí neotřele, vesele a svěže. V neónově zelených květináčcích se hezky vyjímá křehká krása bílomodrých ladoňek nebo světlejších modřenců. Protože mladí lidé nechtějí nic obyčejného a tradičního, dostali floristé skvělý nápad a zeminu v květináči posypali modrými sklíčky. Tím dosáhli zvýraznění barevného kontrastu a aranžmá dostalo nový, supermoderní vzhled. Aby byla jarní kompozice naprosto dokonalá, je nutné umístit do středu velké husí vejce.

 

Malé kompaktní kytice z pryskyřníků, modřenců a kaliny (od středu ke kraji).

Jarní klasika

Neopominutelnou jarní klasikou jsou kombinace barevných pryskyřníků, anemónek a tulipánů. Během jarního období můžeme dům rozzářit také různobarevnými hrnkovými rostlinami, jako například narcisy nebo primulkami. Poskytnou nám barevné potěšení a my budeme moci sledovat, jak se každý den mění.

 

Z tohoto něžného aranžmá z řebčíků, voskovníků a Pittosporum jarní atmosféra přímo sálá.

Květiny vás povzbudí

Křehká krása a jemná vůně jarních květin povzbudí naši mysl, zažehná únavu a přivítá první jarní dny. Ve společnosti květin se z příchodu jara můžeme těšit vždy o něco dřív! Proto si nezapomeňte domů nějaké to květinové aranžmá pořídit.

 

V perleťových vázách se nad několika volně naaranžovanými pomněnkami sklání bílé květy líbenek. Poetická podívaná.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky