Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoce (1) - Rozumný vánoční úklid

Zdroj: Profimedia.cz

Přestože mnohé z nás zatím na Vánoce nemyslí, nejkrásnější období roku se blíží pekel-nou rychlostí. A kdy jindy, než právě o Vánocích, by měla domácnost zářit čistotou? Po-radíme vám pár fíglů, které vám pomohou...

Cukroví, dárky a... Čistota!

Ano, vánoční svátky nesestávají pouze z nákupů vánočních dárků, pečení cukroví a zdobení stromečku. Patří k nim i uklízení, které mnohé ženy ze srdce nenávidí. Pokud mezi ně patříte i vy, nezoufejte. A řiďte se našimi radami.

Kafe.cz radí

Kdy je nejlepší doba začít uklízet: Na přelomu listopadu a prosince. Generální úklid si totiž můžete rozložit do etap, a tak ho zvládnete snáze.

Kdo všechno má uklízet: Celá rodina! Jinak budete mít nervy na cáry a partner či potomci se budou šklebit, že mají nervní maminku.

Co všechno si pořídit: Popravdě řečeno, nemusíte to s čistícími prostředky až tak přehánět. V klidu vám postačí gumové rukavice, houbičky, drátěnka a nějaká ta chemie. Jasně – jsou ženy, které před svátky gruntují jako šílené. Není ale rozumnější poklidit s rozumem (děti uklidí svůj pokojíček, manžel pomůže s okny), pak si zapálit „františka“ a otevřít láhev vína?

Vánoční úklid

Různé místnosti, různá špína

Nejhorší místa v rozličných místnostech bytu? My je známe. Když se na ně zaměříte, zvládnete uklidit to nejhorší za pár hodin.

Obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna

K rozumnému předvánočnímu úklidu postačí málo – vyluxovat pod postelemi a stoly, vyměnit ložní prádlo a jarovou vodou otřít monitory počítačů a televize. Pak už stačí dát na topení tři čtyři pomeranče a za chvíli budou místnosti vonět novotou.
Rozumná doba uklízení: 1 hodina

WC

Na tuto místnůstku se zaměřte víc! Vytřete pod klozetem a pod vnitřní okraj mísy nalijte toa-letní chemii. Nechejte chvíli působit. Pak už stačí použít vůni na WC. A je to.
Rozumná doba uklízení: 15 minut

Vánoční úklid

Koupelna

Další místnost, kterou se nevyplatí „neodfláknout“. Pokud nemáte obloženou vanu, je potřeba nejdříve pořádně poklidit pod vanou. Pak samozřejmě vydrhněte vanu. Důležité je také vyčis-tit skříňky a otřít jednotlivé kosmetické pomůcky. To byste nevěřila, kolik je na nich špíny.
Rozumná doba uklízení: 45 minut

Kuchyň

Nejen v předvánoční době nejfrekventovanější místnosti. Největší nepořádek se ukrývá pod linkou, a to i tehdy, máte-li spodní skříňky zakončeny krycími lištami. „Vycvakněte“ je tedy a pod linkou pečlivě vytřete. Další na řadě by měl být sporák, digestoř a lednička.
Rozumná doba uklízení: 45 minut

Kafe.cz doporučuje:

Tihle pomocníci vám opravdu „helfnou“
 

 Cif Power Cream

Žádné úporné drhnutí

Máte pocit, že přes veškeré úsilí nad vámi vyhrává mastnota, špína a vodní kámen? Nové čističe Cif Power Cream Kuchyň (žlutý) a Cif Power Cream Koupelna (bílý) ulehčí práci a ušetří čas díky technologii aktivní ochrany, která zabraňuje následnému ulpívání nečistot.

Cena: 123 Kč (cif.cz)

Elektrický smeták E-Sweeper 

Elektrický smeták pro bleskový úklid

S elektrickým smetákem E-Sweeper snadno vypulírujete všechny typy podlah. Rotující kartáč sbírá drobné nečistoty, které shromažďuje v nádobě – tu pak snadno vysypete. Chcete-li podlahu pouze zbavit prachu a vrátit jí lesk, stačí na elektrický smeták připevnit oddělitelný mop pro stírání prachu.

Cena: 1 799 Kč (viledashop.cz)

 WC NET Bleach Extra

Zářivá toaleta za skvělou cenu

Ani na toaletu nelze zapomenout. Přípravek WC NET Bleach Extra White v podobě přívěsku zabezpečí dokonalou hygienu a současně dokáže díky obsahu bělidel a jedlé sody toaletu per-fektně vybělit. Nový systém uchycení Safe-Lock zajistí, že přívěsek bude stabilně připevněn k okraji mísy.

Cena: 49,90 Kč (drostra.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Rébus jménem záclona

Záclony jsou běžnou součástí snad každé domácnosti. Proč se ale do oken věší? Je to jen rozmar, ozdoba a dekorace bytu?

Akční letáky