Vanilkové rohlíčky

Co budete potřebovat: 210 g hladké mouky, 210 g másla, 100 g pískového cukru, 100 g jemně mletých vlašských ořechů, moučkový a vanilkový cukr na obalení

Postup:

Na vál dáme prosátou mouku, rozdrobené máslo a rychle zpracujeme s cukrem a ořechy v těsto. Necháme asi hodinu v chladu odležet. Potom těsto vyválíme na placku 3-4 mm silnou a formičkou vykrajujeme rohlíčky. Upečeme v předehřáté troubě. Upečené, ještě teplé rohlíčky opatrně obalujeme v cukru ( jsou křehké).

Vanilkové rohlíčky plněné krémem

Co budete potřebovat: Těsto: 180 g hladké mouky, 120 g mletých ořechů, 120 g másla, 70 g moučkového cukru, 1 vejce. Vanilkový krém: 150 g másla, 2,5 dl mléka, 50 g moučkového cukru, 1 sáček pudinkového prášku s vanilkovou příchutí, 1 sáček vanilkového cukru

Postup:

Prosátou mouku smícháme s cukrem a mletými ořechy, přidáme nakrájené máslo a vejce a vypracujeme těsto. Utvoříme z něj váleček, nakrájíme ho na malé kousky, které lehce obalíme v mouce a vtlačíme do vymaštěných formiček tak, aby byly naplněné jen do poloviny. Upečeme je v troubě vyhřáté na 150 °C a ještě teplé je z formiček vyklopíme.
Z mléka a pudinkového prášku uvaříme pudink, necháme ho vychladnout a pak do něj vešleháme máslo s oběma druhy cukru. Krém nastříkáme cukrářským sáčkem na polovinu rohlíčků a přilepíme na ně zbylé rohlíčky.

Rohlíčky vanilkové do formiček

Co budete potřebovat: 160 g hladké mouky, 100 g másla, 50 g mletých vlašských ořechů, 1 žloutek, 20 g vanilkového (nebo vanilinového) cukru, tuk na vymazání formiček, moučkový cukr na obalení

Postup:

Z mouky, másla, mletých ořechů, žloutku a vanilkového cukru vypracujeme hladké těsto, zabalíme ho do fólie a necháme alespoň půl hodiny odpočinout v chladu. Formičky na rohlíčky lehce vytřeme tukem a vtlačíme do nich kousky těsta. Rozložíme je na plech, vložíme do trouby vyhřáté na 170 °C a pečeme asi 12 minut (podle velikosti formiček). Upečené rohlíčky ihned vyklopíme z formiček, obalíme je v moučkovém cukru a necháme vychladnout.

Vločkové vanilkové rohlíčky

Co budete potřebovat: Na těsto: 240 g hladké mouky, 160 g másla, 100 g mletých ovesných vloček, 50 g moučkového cukru, 1 žloutek, hladká mouka na vál. Na obalení: 50 g moučkového cukru, 1 sáček vanilinového cukru

Postup:

Do mouky rozsekáme máslo, přidáme moučkový cukr a mleté vločky a promícháme. Pak přidáme žloutek a vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do mikrotenové fólie a necháme v chladu odpočinout.
Odleželé těsto rozválíme na pomoučeném válu na tenký plát, který nakrájíme na trojúhelníčky. Stočíme je směrem od širší strany k protilehlému cípu do rohlíčků, přeložíme je na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C a pečeme, dokud růžky rohlíčků nezačnou zlátnout.
V misce smícháme moučkový a vanilinový cukr. Upečené rohlíčky ihned po upečení ještě horké obalíme v cukrové směsi a necháme je vychladnout.

Mandlové rohlíčky

Co budete potřebovat: Na těsto: 240 g hladké mouky, 200 g másla, 110 g mletých loupaných mandlí, 70 g moučkového cukru, 1 žloutek, 1 lžička kypřicího prášku do pečiva, moučkový a vanilinový cukr na obalení

Postup:

Na vál prosejeme mouku s práškem do pečiva, přidáme změklé máslo, žloutek, moučkový cukr a mleté mandle a vypracujeme hladké těsto, které necháme asi hodinu odležet v chladu. Pak ho necháme ohřát na pokojovou teplotu (těsto se lépe tvaruje), utvoříme z něj několik válečků, které nakrájíme na kousky, každý vytvarujeme do malého válečku a stočíme ho do rohlíčku. Rozložíme je na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 170 °C a pečeme asi 10 - 12 minut. Ještě teplé upečené rohlíčky obalíme ve směsi moučkového a vanilinového cukru (nebo v moučkovém cukru ovoněném pravou vanilkou) a necháme vychladnout.

Mohlo by vás zajímat:

Cukroví pro začátečnice, které určitě nezkazíte.