Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Valentýnský dárek: Luxusní doutník

Zdroj: Profimedia.cz, doutniky-premier.cz, smokingpipes.com, cigarchief.com

Pokud je váš přítel kuřák, určitě ocení speciální luxusní doutník.

Na Valentýna to chce něco opravdu speciálního. Na rozdíl od cigarety je jeho kouření ceremoniálem, který si správný gentleman vychutná při zvláštních příležitostech. A tou Valentýn je. Proto jsme pro vás připravili žebříček světové top desítky. V kvalitě doutníků totiž hraje roli materiál použitý při jejich výrobě, chuť, vůně, rychlost, s jakou doutník při kouření ubývá, stejně jako popularita mezi zákazníky. Který si pro partnera vyberete?

Doutníkový top 10

10. místo

Montecristo Edmundo

Desátou příčku obsadil velmi kvalitní kubánský doutník Montecristo Edmundo. Typická je pro něho nahořklá chuť a pomalá rychlost kouření. Doutník si tak opravdu vychutnáte až do konce!

Cena: 251 Kč/ks

9. místo

Partagas Piramides

Na devátém místě skončil doutník s názvem Partagas Piramides Le 2000, ochucený přídavkem cedru a pepře. To, že jde o limitovanou edici, určitě zapříčinilo vyšší cenu tohoto typu doutníku.

Cena: 495 Kč/ks

8. místo

Padrón

Na osmé příčce se umístily doutníky vyrobené z nikaragujského tabáku nejvyšší kvality. Padrón 1964 Anniversary Imperiale chutná po kakau, a tak můžete mít opravdu sladkého Valentýna.

Cena: 295 Kč/ks

7. místo

La Aurora

Sedmou příčku obsadil doutník La Aurora 100 Aňos Belicoso. Svůj původ má v Dominikánské republice a v mnoha pánských magazínech byla právě ona vyhlášena špičkou mezi doutníky.

Cena: 357 Kč/ks

6. místo

Cohiba Siglo

Cohiba jsou doutníky s dlouholetou tradicí a patří k nejslavnějším kubánským značkám. Podle výrobců je jejich jméno spojeno s mořeplavcem Kryštofem Kolumbem, který roku 1492 objevil Ameriku. Cohiba Siglo IV je nový typ s výraznou chutí a patří k nejlepšímu, co tato značka nabízí.

Cena: 1 880 Kč (balení 3 ks)

5. místo

Romeo y Julieta

První pětku uzavírá doutník s poetickým jménem Romeo y Julieta Churchill. Pojmenování Churchill získal doutník po Winstonu Churchillovi. Jeho kouření vyniká gentlemanskou elegancí a jemnou chutí, kterou zaručují odborníky pečlivě vybrané ingredience. A ten název! Co jiného dát na Valentýna než Romea a Julii.

Cena: 319 Kč/ks

4. místo

Bolivar Royal Corona

Doutník Bolivar Royal Corona se stal doutníkem roku 2006, v našem žebříčku obsadil čtvrté místo. I pro něho je typické tzv. dlouhé kouření.

Cena: 187 Kč/ks

3. místo

Fuente Fuente OpusX

Bronzovou medaili získal doutník Fuente Fuente OpusX. Majitel firmy zabývající se jeho výrobou, Arthuro Fuente, začal tento typ doutníků vyrábět v roce 1995. OpusX se stal takřka přes noc velmi vyhledávaným doutníkem. Během jednoho roku (1996) jeho cena stoupla z 15 dolarů na rovných 100 dolarů.

Cena: od 2 100 Kč/ks

2. místo

Padrón Serie 1926

Druhé místo obsadil doutník Padrón Serie 1926 No.1. Vyroben byl poprvé v roce 2004 a ihned se umístil mezi nejlepšími čtyřiadvaceti doutníky světa. A rovnou na jedné z nejvyšších příček. Není proto divu, že díky své typické chuti a vůni obsadil v žebříčku pro tento rok druhé místo.

Cena: 378 Kč/ks

1. místo

Cohiba Esplendido

Naprostým favoritem mezi doutníky se tak stal Cohiba Esplendido. Oblíbil si je už Che Guevara a po něm Fidel Castro. Zajímavé je, že na jejich výrobě – tzv. rolování – se podílejí pouze ženy.

Cena: 710 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky