Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Valentýnské svíčky: Podívejte se na videa

Zdroj: Profimedia.cz, trigonmedia.cz

Valentýn se blíží. Jistě přemýšlíte, jak navodit romantický večer. Vyrobte si vlastní valentýnskou svíčku!

Gelové svíčky

Gelové svíčky krásně vypadají i voní a materiál k jejich výrobě seženete jednoduše – ve většině drogerií. Co budete potřebovat? Vhodnou skleněnou nádobu, knot, gel na svíčky, vteřinové lepidlo a dekoraci podle vlastního vkusu. Tu mohou tvořit korálky, kamínky nebo mušličky z pláže, malá srdíčka, zkrátka – co budete chtít. Začněte tím, že rozpustíte gel v nádobě ve vodní lázni. Voda nesmí být vroucí, v gelu by se vytvořily bubliny. Do sklenice přilepte knot a dekoraci. Až bude mít gel náležitou konzistenci a teplotu (doporučuje se 90 stupňů Celsia), nalijte ho do připravené nádoby, kterou předehřejte v troubě. Je také možné dekoraci aplikovat dodatečně, nemusí být jen na dně. A použít můžete barevné knoty, třeba žhavě červený!

Tip Kafe.cz

Věci potřebné na výrobu valentýnské svíčky si můžete objednat i přes internet. Kromě speciálního gelu si můžete zvolit i některou z barev, která svíčce vdechne ten správný odstín. A na valentýnský stůl se bude určitě hodit červená!

Cena: 25 Kč

Nevíte, jak na to? Podívejte se na video!

Vonné a klasické svíčky

Na vytvoření klasické svíčky budete potřebovat tuhý parafín, který pořídíte v lékárně (použít můžete také palmový vosk), knot, hrnec a vysokou plechovku. Pokud chcete, aby vaše svíčka voněla, také bylinky nebo kapku parfému. Parafín rozehřejte ve starším hrnci a přidejte vonné komponenty. Připravte si knot v příslušné délce a ten začněte do rozehřátého parafínu namáčet. Toto opakujte, až dostanete formu o požadované tloušťce. Druhou možností je použití sklenice, nebo forem určených k výrobě svíček. Díky tužší konzistenci parafínu se vám budou lépe umisťovat vrstvy dekorace. Svíčku nechejte ve sklenici či formě ztuhnout a vyjmete ji opakovaným lehkým nahřátím sklenice či vysypáním z formy.

Kafe.cz radí:

Svíčky můžete ozdobit temperovými barvami! Když je rozmícháte s kapkou saponátu, budou na ní lépe držet. Využít můžete také vyřazený lak na nehty nebo zbytky barev z domácích kosmetických úprav. Lesk svíčky, jako finální proceduru, zvýšíte jejím ponořením do liholaku. I barvy budou po takovém zákroku lépe držet!

Tip Kafe.cz

Srdíčky či vyznáním lásky můžete svíčku ozdobit také pomocí speciálních voskovek, které jsou určeny přímo na svíčky! V balení najdete šest různých barev, a tak bude vaše svíčka vskutku rozmanitá!

Cena: 89 Kč

Jak vyrobit svíčku z palmového vosku? Podívejte se na video!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky