Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Upadáte do zimního spánku? Braňte se!

Zdroj: Profimedia.cz

Ať už momentálnímu mátožnému stavu říkáte zimní spánek, či jakkoliv jinak, faktem je, že v zimě chybí elán a chuť do života skoro každému. Na rozdíl od sysla, spícího v doupěti, se tomu ovšem my, lidé, můžeme bránit. Přinášíme vám 5 tipů, jak na to.

Co můžeme udělat? Prostě se „nabít“ novou energií! A mysl je hlavní „akumulační baterií“ pocitu životní energie. Proto jejímu „dobíjení věnujte největší péči!

Tip 1: Vstřebávejte světlo

Nedostatek slunečního svitu během zimního období je hlavní příčinou psychické rozladěnosti, únavy a nedostatku sil. Proto se snažte být co nejvíc venku – přímé denní světlo je nenahraditelné. V místnostech nezatahujte závěsy a žaluzie a dostatečně sviťte. Čas tajuplného příšeří, plamínků svíček a „černých hodinek“ už končí – blíží se jaro a k tomu patří světlo!

Tip 2: Obklopte se barvami

Osvěžte interiér bytu, ale třeba i kanceláře jasnými barvami. A o pestrobarevné tóny obohaťte i šatník. Naplní vás to optimismem, což je to pravé „dynamo“ na výrobu životní energie.

Tento a další zajímavé články najdete v Praktické ženě.

Nové číslo, které vychází právě tento čtvrtek 15. ledna, Vám mimo jiné přináší:

  • jedinečné inspirace bytového dekoru
  • tvoření a hry pro děti 
  • krásná a praktická  módu – jeden svetr, čtyři styly
  • 10 tajemství make-upu
  • 8 alternativ ke kávě
  • zorganizujte si lednici podle svých představ
  • upečte si quiche
  • předplatné Praktické ženy...
Zdroj: Profimedia.cz

Tip 3: Zvládněte hormony

Volbou vhodné antikoncepce zmírníte projevy kolísání hladiny pohlavních hormonů během měsíčního cyklu (změny nálady, podrážděnost, úzkost, únava…), které ubírají psychickou energii až dvěma třetinám žen. Například novinka – přípravek Yaz zkracuje „hormone-free“ interval ze sedmi na čtyři dny, čímž se hormonální úroveň stabilizuje. Yadine zase výrazně redukuje nepříjemné příznaky premenstruačního syndromu. A do třetice – Jeanine umožňuje (bez zdravotních rizik) oddálit či si naplánovat menstruaci, jak se vám hodí, popřípadě ji i úplně „zrušit“.

Tip 4: Hrajte si a dovádějte

Nestyďte se jen tak „blbnout“ – s dětmi, s partnerem, s kamarádkou... Skákejte, tancujte, zpívejte, smějte se a samozřejmě – nezanedbávejte sex!

Zdroj: Profimedia.cz

Tip 5: Změňte styl

Navštivte vizážistku, dopřejte si profesionální „proměnu“ nebo si se svým vzhledem pohrajte sama. Vyzkoušejte nový účes, obarvěte si vlasy jinak, zvolte odlišný způsob líčení, rozšiřte šatník nezvyklým směrem. A inovujte i v drobnostech – v dekoraci nehtů, v ozdůbkách, v doplňcích. Zapojte fantazii a zbavte se strachu, energie se dostaví vzápětí!

Co nám k tomu pomáhá

Ajurvédská masáž

Uvolní psychické napětí, odplavuje škodlivé látky, regeneruje, dodává síly. Teplý olej konejší, orientální vůně probouzí kreativitu a chuť do života. Za 90 minut „dobíjení energie“ zaplatíte kolem 1500 Kč. Pokud stojíte o pořádné „probuzení ze zimního spánku“, dopřejte si luxus dvou terapeutů najednou (cena může být ovšem až dvojnásobná). Je dobré dát si ajurvédskou masáž večer a pak jít domů – relaxovat nebo se věnovat intimním radovánkám.
Zázračné polárium

Chcete se zbavit jarní únavy a nabít se energií tak, že nebudete vědět, co s ní? Zkuste se trošku „zmrazit“! To je skvělá nabíječka. Polárium je místnost, v níž je 160 stupňů pod nulou. Když si tam dvě tři minutky pobudete, a pak si dáte odborně prokrvit tělo, budete se cítit neuvěřitelně plná síly. Celková terapie (i s profesionální masáží dle vlastního výběru) trvá zhruba 90 minut a stojí 1100 Kč a zatím se provádí pouze v Praze a v Liberci.
Kosmetika pro dobrou náladu

„Nic není natolik božské jako to, co nám dává příroda sama,“ řekla Charlotte Menzen, průkopnice v oblasti přírodní kosmetiky. Osvěžující extrakt z grapefruitu oživuje smysly a dobíjí energii, souhra vůní harmonizuje a dodává dobrou náladu, což napovídá už název kosmetické řady ENJOY (neboli bavit se, užívat si…). Lehký hydratační krém (230 Kč), osvěžující toaletní voda (500 Kč), tělové mléko (290 Kč), sprchový gel (260 Kč) a tělový cukrový peeling (290 Kč), Charlotte Meentzen.

Nezapomeňte: Zážitky pro tělo dodávají energii duši! Už dávno nikdo nepochybuje o tom, že psychický a fyzický stav člověka spolu bezprostředně souvisí.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 19. - 25. 1.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky