Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Unikát v Česku: Škola vaření

Zdroj: Chefparade.cz, Profimedia.cz

Rádi ochutnáváte a zkoušíte nová koření, jídla a chtěli byste se něčemu přiučit? Přesně pro vás je tu škola vaření Chefparade. Věřte, není škola jako škola. A navíc – dobře vařit znamená ve finále i ušetřit...

O co tady jde?

Chefparade je kosmopolitní studio, zaměřené na získávání nových kuchařských dovedností v příjemné atmosféře a za poměrně slušnou cenu. Nabízí kurzy vaření pro jednotlivce i celé skupiny (můžete využít s kolegy z práce). Z dalších nabídek můžete využít teambuildingové programy, tématické večírky se zaměřením na kuchyň – ať už českou nebo mezinárodní. Je to také nápad na super rande, párty či netradiční dárek blízkým.

Kdo vaří?

Studio zaměstnává sedm šéfkuchařů, kteří vedou jednotlivé úzce zaměřené kurzy. Každý je orientovaný podle lásky k té které kuchyni. Najdeme mezi nimi i rodilého Inda nebo Thajce. Všichni mají letité zkušenosti v domácích i zahraničních restauracích a žádnému z nich nechybí zdravá dávka exhibicionismu – kromě vaření jde totiž o bezvadnou kulinářskou show.

Zdroj: Chefparade.cz, Profimedia.cz

Slovo manažera Marcela Vargaeštoka

„Kuchaři, které tady máme, jsou prostě showmani. Dokáží aktivně komunikovat s lidmi, dokáží je zabavit a to jídlo je prostě stále dobré. To, co si lidé odnášejí, je především zážitek. My je za tři nebo čtyři hodiny nenaučíme vařit, ale můžeme jim dát novou zkušenost, pobavíme je. Lidé přijdou, něco se naučí, mnoho toho uvidí, mnoho snědí a hlavně se mají dobře. Nechceme, aby lidé byli jen ohromeni šéfkuchařem, ten to tam před nimi nasekal, lidé řekli s otevřenou pusou »úžasné«, pak přišli domů... A nic... O to nám opravdu nejde. Není to žádné marketingové kouzlo. Já stále opakuji svým kuchařům i sobě: Lidé, kteří sem přijdou, musí být nadšení. Nestačí, aby byli jen spokojení.“

Na kolik vás to přijde peněz?

Kurzy nejsou drahé. Můžete například vybrat z kurzů italské kuchyně, přípravy, sushi, hovězího masa, kurz práce s nožem apod. Cena kurzu stojí pro jednoho 990 Kč a pro dva 1800 Kč. Kromě přímých účastníků vaření lze pozvat i hosty, kteří se vaření neúčastní, zato vám pomůžou se závěrečnou konzumací výsledku.

Zdroj: Chefparade.cz, Profimedia.cz

Teambuildingové programy

Tyto programy jsou jistě hozenou rukavicí pro firmy a spolky všeho druhu. Mohou zahrnovat kromě příjemně stráveného času u společného vaření i školení komunikačních, manažerských a prezentačních dovedností. Místnost je vybavena projektorem a flipchartry. Program obvykle trvá půlden či celý den.

Prostor kuchařské školy

Škola je vybavena nejen velkým množstvím koření, stylového nádobí, flexibilního nábytku, ale také samostatně oddělenou školící místností, vlastním obchůdkem a minibarem. Prostor pro přípravu jídel pojme na 45 lidí, školící místnost je maximálně pro dvacet zájemců. V místním obchůdku je možnost si zakoupit speciální koření, přísady, omáčky, knihy o vaření, zkrátka to, co potřebujete k přípravě oblíbených pokrmů. Vyhrazená část je věnována maďarským specialitám.

Zdroj: Chefparade.cz, Profimedia.cz

Kde je najdeme?

Studio najdete v Husitské ulici na pražském Žižkově. Více informací lze pak získat na internetových stránkách www.chefparade.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU