Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Úchvatná tetování viktoriánské éry: Zdobit těla si nechávali muži, ženy i děti

Mysleli jste si, že je tetování trendem současnosti? Omyl! Dříve tetovali i batolata!
Mysleli jste si, že je tetování trendem současnosti? Omyl! Dříve tetovali i batolata!
Zdroj: Pinterest.com
Prohlédněte si všechny fotografie (24)

Možná jste žili v domnění, že naši předci byli prudérní, neměli ztřeštěné nápady a už vůbec se nesnažili vybočit z davu. Omyl! V galerii najdete mnoho důkazů o tom, že i před více než sto lety žili lidé, kteří měli touhu vypadat jinak než ostatní. A vedli k tomu i své děti a to dokonce už od plenek!

Máte viktoriánskou epochu zažitou jako prudérní, upjatou a konzervativní dobu? Možná jsou vaše představy mírně zkreslené. Viděli jste někdy od hlavy až k patě potetované dámy z konce předminulého století? Právě za dob vlády královny Viktorie se tetování stalo velmi populární záležitostí. Přestalo být pouze doménou kriminálních živlů a galerky a nabylo obliby v uměleckých kruzích. U žen se stalo projevem emancipace a vzdoru proti tradiční společnosti. Mistr tatér začal být považován za sice podivného a výstředního, ale přeci jen umělce. 

A na závěr. Také jste od starších příbuzných slyšeli: „Proboha, dokážeš si představit, jak to bude vypadat, až budeš v důchodu?“ V galerii najdete odpověď i na tuto všetečnou otázku. A možná vás také napadne, že staré tělo vypadá lépe potetované než bez obrázků… ;-)

Tady můžete vidět, jak vypadá proces tetování:


>

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU