U nás na zámku, vína ze zámků

U nás na zámku, vína ze zámků

Jedinečná vína a příjemnou atmosféru si budete moci vychutnat v Bzenci na Slovácku. V sobotu 15. srpna se tady od dvou hodin odpoledne do osmi večer uskuteční degustace vín hned z několika proslulých zámeckých vinařství. V prostředí zámeckého parku ji uspořádá místní Zámecké vinařství Bzenec.

Degustace nabídne sedm zastavení, na kterých budete koštovat vína oblíbených odrůd charakteristických pro podoblasti Slovácka a Jižní Moravy. Nebude chybět ani oblíbené Ego nebo Herbarium Moravicum z produkce Zámeckého vinařství Bzenec.

Someliérské zážitky vhodně doplní sýry z domácí farmy a jiné místní dobroty. Příjemný odpočinek nabídne pikniková louka se stylovým sezením v trávě ve stínu 900leté lípy, chlouby zdejšího parku. Tady si můžete vína v klidu vychutnávat a přitom se zaposlouchat do hudby jazzového kvarteta anebo pozorovat pávy, které si tady sami odchovávají. Mimochodem pávy má Zámecké vinařství ve znaku, takže podle nich toto víno snadno poznáte.

Návštěvu Zámeckého vinařství můžete spojit s oslavami 1000. výročí Bzence. Bzenecká pouť potrvá od pátku 14. srpna do neděle 16. srpna a na své si tady přijdou nejen milovníci vína. Součástí programu jsou výstavy, divadelní představení, tradiční jarmark i historický průvod městem.

Po celý víkend tady můžete navštívit Zámecké vinařství a jeho rozsáhlé, reprezentativní sklepy s ručně vyřezávanými dřevěnými sudy. Průvodci vám tady zajímavě přiblíží zpracování vína a historii i tradici vinařství v Bzenci.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


5 nápadů, kam v létě za zážitky

5 nápadů, kam v létě za zážitky

Krásné slunečné počasí, dlouhé letní dny, volno a parta přátel nebo společnost rodiny. To jsou sice výborné podmínky k tomu, aby se člověk nenudil,…