Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Třicetileté ženy mají častěji dvojčata

To, že ženy rodí děti stále později, je známá věc. V roce 2009 bylo třicetiletých rodiček poprvé více než dvacetiletých. Dokonce to dnes už zašlo tak daleko, že dvacetileté matky jsou považovány za zbytečně moc mladé na to mít děti. Lékaři ale mají jiný názor, podle nich je ideální, pokud žena rodí do svých pětadvacátých narozenin. Proč?

Zdroj: Thinstock 1. Počet dvojčat se zdvojnásobil

Ideálním věkem pro první dítě je věk 21 – 25 let. Ženy mají v tomto věku největší šanci nejen počít, ale také dítě donosit. Po třicítce už častěji potřebuje pomoc s oplodněním. Sice se ustupuje od praxe, že při umělém oplodnění lékař ženě do dělohy vloží dvě vajíčka pro případ, že by se jedno z nich neuchytilo, narůstající počet dvojčat je však důkazem, že zatím se lékaři pořád ještě „jistí“. Výsledek? Od devadesátých let se počet dvojčat zdvojnásobil. Péče o matku čekající dvojčata je obtížnější, často rodí předčasně a císařským řezem. To může vést k dýchacím problémům u dětí. Nebo také zvýšenému riziku, že se u nich rozvine alergie.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Drůbež: Dobré rady nad zlato

Drůbež: Dobré rady nad zlato

Jak naporcovat kuře, nevysušit ho při pečení a zároveň dosáhnout zlatavé a krupavé kůrčičky? Tyto i další rady vám přinášíme právě nyní...

Akční letáky