1. Pomáhá proti únavě

Káva obsahuje kofein, který povzbuzuje, pomáhá překonat únavu, pozitivně ovlivňuje bdělost a duševní aktivitu. Obsahuje také mnoho zdraví prospěšných látek – nenasycených mastných kyselin a lipidických olejů. Nachází se v ní i užitečné minerály, například draslík a magnézium. Společně se zeleným čajem se tak řadí mezi významné antioxidanty.

2. Příznivě působí na zdraví

Příznivým účinkům kávy na zdraví se věnují týmy z celého světa. Japonský vědec Yoshinori Masuo dokázal, že pouhá vůně kávy má povzbudivé účinky, pomáhá potlačovat úzkost a povzbuzuje životnost tělesných buněk. Italští vědci přišli se zprávou, že káva snižuje riziko tvrdnutí jater o 60 až 80 %, Finové vyrukovali s tím, že její konzumací se může snížit riziko vzniku diabetu až o 50 procent a Švédové předložili důkazy o tom, že pitím kávy je možné předejít vzniku Parkinsonovy choroby.

3. Je skvělým afrodiziakem

Se zajímavým zjištěním přišli Američané – káva může u žen působit jako afrodisiakum, protože stimuluje část mozku zodpovědnou za milostné choutky! To je prý jeden z důvodů, proč ji ženy tak rády pijí. V práci se odreagují a přijdou na jiné myšlenky. Pokud ale máte partnera, který pije více šálků denně, dejte pozor – podle Britů více než pět hrnků kávy může snížit pohyblivost spermií, a tak mít negativní vliv na plodnost.

Kafe.cz zjistilo:

  • Za pravlast kávy je považována provincie Kaffa v Etiopii, kde lidé poznali účinky kávových zrn na divoce rostoucích keřích již v dávných dobách, kdy kávová zrna pouze žvýkali! První Češi, kteří okusili chuť kávy, byli Heřman Černín z Chudenic a Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, a to na konci 16. století v Cařihradu během jejich cesty do Svaté země.
  • Češi mají nejraději kávu ze středně upražených zrn. Čím více na jih, tím více pražená káva a naopak. Více upražená káva vyniká hořkostí, méně upražená je zase kyselejší.
  • Za nejzdravější způsob úpravy kávy je považováno espreso. Nápoj se louhuje pod tlakem přes stlačenou umletou kávu, doba louhování je tudíž velmi krátká. Škodliviny se tak nestačí uvolnit. Kdo pije rád turka, měl by si uvědomit, že káva zůstává příliš dlouho ve styku s horkou vodou, což má za následek vylouhování škodlivin. I rozemleté části zrna škodí – dráždí sliznice, zvyšují tvorbu žaludečních kyselin a ani žlučník nezůstane ušetřen.

Tip Kafe.cz:

Výběr kávovaru a vše kolem něj

  • Roli hraje kapacita, rozmanitost funkcí a s tím související cena. Malý pákový kávovar připraví skvělou kávu, i když o něco pomaleji. Chceme-li pořádat kávové dýchánky, nebo máme početnou rodinu, vyplatí se plně automatický kávovar. Ovšem se stoupajícím počtem funkcí stoupá i cena, má tedy smysl kupovat jen ty funkce, které opravdu hodláme využívat.
  • Je třeba myslet také na údržbu. Žádný kávovar není totiž bezúdržbový. Pamatovat musíme na čištění sítka, u automatických kávovarů na prostor pod pístem, který lisuje umletou kávu. A samozřejmě nelze zapomínat na odvápnění. V žádném případě se nedoporučuje čištění octem, který by mohl poškodit některé součástky v kávovaru. Je třeba použít přípravek doporučený výrobcem.
  • Kávovar si však žádá i výběr vhodné kávy. Za tu je však třeba si připlatit – kvalitní káva se pod 500 Kč za kilogram zpracování a upražení nedostane
  • Chceme-li si vychutnávat dobrou kávu každý den, nesmíme zapomenout ani na správné skladování. Pražením zrn vystoupí na povrch olej, který při nevhodném skladování žlukne a káva se kazí. Také snadno pohlcuje pachy z okolí, proto není vhodné uchovávat ji v zakouřeném prostředí.

Mohlo by vás také zajímat: Jak být v práci šťastná nebo Na vlastní kůži: Výroba pralinek a café art v Chefparade (plus VIDEO)