Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tradiční i netradiční velikonoční tipy

Připravili jsme pro vás několik zajímavých velikonočních tipů. Například se dozvíte, zda se vyplatí kupovat velikonoční pečivo, poradíme pár tipů, díky kterým bude vaše velikonoční pečení stát za to, dále se dozvíte, jak a čím můžete také obarvit vajíčka, a nezapomněli jsme ani na děti a jejich velikonoční nadílku.

Mazanec v hlavní roli

Velikonoční beránek nebo mazanec má své místo téměř v každé domácnosti, což dokazují i prodejní čísla obchodů Albert. Před Velikonocemi se výrazně zvyšuje poptávka po surovinách na pečení. Prodej čerstvého mazance pak roste až desetinásobně.

Krásné tradice s pomlázkou a malováním vajíček provází celé Česko, stejně jako chystání velikonočních dobrot pro rodinu a koledníky. Výsledky průzkumných agentur ukazují, že se velikonoční tradice v České republice stále dodržují. Barvení vajíček a výroby kraslic se účastní až dvacet procent Čechů. K vlastnoručnímu pletení pomlázky, také nazývané kyčka, dynovačka, tatar nebo mrskačka, se hlásí více než deset procent lidí.

Češi milují mazanec domácí i kupovaný

Velikonočního beránka či mazanec si pak doma upeče každý osmý Čech. Dokazuje to i fakt, že prodej droždí, které je zásadní surovinou při přípravě mazance nebo jidášů, významně stoupá týden před Velikonočním pondělím, a to v Čechách i na Moravě a ve Slezsku. Tento trend se týká i ostatních ingrediencí, jako je tuk, mouka, vejce, rozinky nebo mandle.

Co se týče samotného domácího pečení, lze vysledovat trend, kdy lidé ve větších městech tradiční velikonoční pečivo hlavně nakupují, v těch menších si ho nejen koupí v obchodě, ale právě i sami upečou.

Pokud během velikonočního času nezbyde čas na pečení, lze čerstvý mazanec najít také v nabídce obchodů Albert po celé republice. „V hypermarketech Albert bude ručně vyráběný mazanec k dostání hned ve dvou velikostech, a to menší 400gramový a velký 800gramový pro celou rodinu,“ říká Milan Mrázek, manažer nákupu obchodního řetězce Albert. „V loňském roce přitom po těžší variantě čerstvého mazance sáhlo při nákupu více než pět tisíc zákazníků.“

Velikonoční otevírací doba
Nejen pro čerstvý mazanec nebo suroviny na ten domácí mohou přijít zákazníci do obchodů Albert i během samotných velikonočních svátků. Od pátku 25. dubna do neděle 27. dubna budou supermarkety a hypermarkety otevřeny dle běžné otevírací doby. Na Velikonoční pondělí pak budou moci zákazníci nakupovat od 8 do 18 hodin. Výjimku tvoří obchody Albert, které jsou součástí nákupních center, kde je otevírací doba přizpůsobena otevírací době daného centra. Více informací naleznete na stránkách www.albert.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky