Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Touží děti po mazlíčkovi? Kupte jim kočku.

Zdroj: spokojenypes.cz; profimedia.cz

Touží vaše děti po nějakém zvířátku, vy ale víte, že na psa nemáte čas? Pak jim pořiďte kočku. Poradíme vám také, na jaké doplňky byste neměli zapomenout.

Věčný rozpor mezi milovníky psů a koček tkví právě v tom, co si od svého domácího mazlíčka představují. Někdo má rád neustálé projevy bezmezné oddanosti a poslušnost, jiný naopak samostatnost. Kočka je vhodná pro ty, kdo chtějí nějaké zvířátko, ale zároveň se jim nechce ráno vstávat kvůli venčení. Ale i kočka, stejně jako jiné živé bytosti, potřebuje přítomnost člověka, také ona může být frustrovaná. Není proto ideální, pokud bude celé dny sama doma a nikdo si jí nebude všímat.

Tip Kafe.cz

Krytá toaleta pro kočky

Kočce do bytu musíte vždy pořídit speciální toaletu. Velmi praktická je varianta s krytem a filtrem. K dostání ve dvou velikostech.

Cena: 371 Kč

Na co nezapomenout

Pokud dětem koupíte kočku, musíte jim hned přikoupit také speciální toaletu. K dostání jsou v různých tvarech i barvách a pořídíte je již od 100 Kč. K ní kupte i speciální lopatku na její průběžné čištění. Toaletu nikdy nevymývejte příliš silnými čistícími přípravky. Zapomenout nesmíte ani na stelivo, které budete své kočičce pravidelně měnit. Vybírat můžete z několika variant, od jemného písku po kamínky, dobře absorbující vlhkost.

Tip Kafe.cz

Stelivo Mici

Mezi oblíbená steliva pro kočky, která dobře absolvují vlhkost a váží pachy, patří kamenné stelivo Mici.

Cena: 129 Kč (10 kg)

Kupte krmivo i trávu

Vyhraňte své nové spolubydlící místo, kam jí budete umisťovat misku s vodou a jídlem. Voda by měla být každý den čerstvá. Stravu upravte podle toho, zda vám nebo kočce víc vyhovuje suché krmivo nebo masové konzervy. 50 dkg suchého krmení stojí kolem 40 Kč, plechovka od 25 Kč výše, masová kapsička kolem 10 Kč. Jednou za čas kupte speciální trávu pro kočky a zasaďte ji. Tato tráva obsahuje dlouhá vlákna, která se při konzumaci dostanou do žaludku kočky, kde občas uvíznou její chlupy při pravidelném čištění srsti. Vlákna je na sebe namotají a pomohou je odstranit.

Tip Kafe.cz

Tráva pro kočky

Trávu pro kočky můžete koupit rovnou ve speciální plastové misce. Pomáhá kočkám při vyvrhování cizích těles z těla, zajišťuje vitamíny, minerály a vlákninu, které přispívají k normálnímu trávícímu procesu. Z misky pouze odstraňte víčko a zalijte vodou, během 3 až 4 dnů na světlém místě tráva vyklíčí.

Cena: 57 Kč

Hračku si kočka najde

I když existuje spousta hraček pro kočky, vězte, že si vaše kočka oblíbí něco obyčejného z vaší domácnosti. Třeba špunt od umyvadla, gumičku do vlasů nebo vám bude brát víčko z právě otevřené PET lahve. Počítejte s tím, že určitě, obzvlášť v kotěcím věku, něco rozbije. Ale zlobit se na ni nemůžete – vždyť je to přeci kotě. 

Tip Kafe.cz

Kokosová palma

Kočičkám můžete pořídit také některou ze speciálních hraček, třeba kokosovou palmu, jejíž součástí je i roztomilá opička. Některé z hraček jsou navíc kombinované se škrabadly.

Cena: 146 Kč

Nebojte se toxoplazmózy

Mezi nejčastější mýty patří kočičí záliba v mléce. Ve skutečnosti mléko nezažene žízeň, ale spíše hlad. V žaludku mají kočky mnohem kyselejší prostředí a mléko se mění na tvarohovitou hmotu. Proto vedle misky s mlékem dejte také misku s vodou. Druhým častým mýtem je, že kočka je bacilonosič. Vznik tohoto tvrzení zřejmě souvisí s toxoplazmózou, která je nebezpečná pro těhotné ženy. Pokud je ale váš kočičí mazlíček výhradně domácím tvorem, je nebezpečí nakažení toxoplazmózou minimální. Samy kočky ji totiž většinou získávají z mrtvých zvířat, které ulovily…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 8. - 14. 12.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky