Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TOP recepty: Zahraniční inspirace

Rádi ochutnáváte tradiční dobroty z jiných zemí? Zkuste americké cookies nebo rakouský sacher a mnohem víc. Dobrou chuť!

Whoopies

Co budete potřebovat: 65 g Hery máslová příchuť, 100 g hnědého cukru, 1 vejce, ½ sáčku kypřicího prášku do pečiva, 150 g hladké mouky, 30 g kakaa, 1 lžička vanilkového cukru, 125 ml mléka; na náplň: 125 g moučkového cukru, 80 g Hery máslová příchuť, 1 žloutek, 1 lžičku vanilkového cukru; kromě toho: cukrářské zdobení

Postup:

1. V míse vyšleháme Heru s cukrem elektrickým šlehačem asi 5 - 8 minut, až dosáhneme krémové konzistence. Pak přidáme vejce. V další míse smícháme suché ingredience na těsto. Vmícháme vaječnou směs, vše zpracujeme elektrickým šlehačem a nakonec vešleháme mléko.

2. Těsto naneseme pomocí lžíce na plech vyložený papírem na pečení tak, abychom vytvořili 24 koleček. Vložíme je do trouby vyhřáté na 175 °C a pečeme 10 - 15 minut. Upečená kolečka necháme vychladnout na mřížce.

3. Mezitím v misce důkladně rozmícháme všechny přísady na náplň, až vznikne hladký krém.

4. Náplň naneseme nožem na plochou stranu koleček a vždy dvě kolečka slepíme k sobě. Nakonec každý koláček ozdobíme trochou zbylé náplně a barevným sypáním.

Kafe.cz říká:

  • Pokud byste si chtěli udělat kávové whoopies, přidejte do těsta 2 - 3 lžičky instantní kávy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky