Perníčky

Co budete potřebovat: 300 g hladké mouky, 100 g cukru, 50 g medu, 40 g tuku, 1 vejce, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička koření do perníku, špetka citronové kůry; na polevu: 100 g moučkového cukru, 1 bílek

Postup:

1. Med s tukem rozehřejeme za stálého míchání v kovové misce ponořené do horké vodní lázně. Přidáme cukr, sodu, koření, kůru a vejce a šleháme, dokud směs nenapění. Misku postavíme do studené vody a mícháme do mírného zchladnutí. Postupně přisypáváme mouku a pokračujeme v míchání, dokud nezapracujeme všechnu mouku a nevznikne hladké těsto. Zabalíme ho do mikrotenové fólie a necháme odpočinout do druhého dne v chladu.

2. Pak těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát silný asi 4 mm a vykrojíme z něj různé tvary. Rozložíme je na plech vyložený papírem na pečení a v troubě vyhřáté na 165 °C pečeme zvolna dozlatova. Hotové perníčky ihned přeložíme na vál nebo vhodný rovný tác a necháme vychladnout.

3. Bílek smícháme s dvakrát prosetým moučkovým cukrem a vařečkou třeme asi 15 minut, dokud není poleva dostatečně hustá. Naplníme ji do kornoutku, perníčky ozdobíme tenkými linkami polevy a necháme zaschnout. Hotové perníčky uložíme v chladu s dostatečnou vlhkostí, aby zvláčněly.

Vánoční žitné perníčky

Co budete potřebovat: 350 g žitné mouky, 300 g hladké mouky, náhradní sladidlo (vhodné pro pečení odpovídající 350 g cukru), 500 ml mléka, 2 vejce, 5 lžic oleje, 2 lžíce kakaa, 1 balíček kypřicího prášku do perníku, 1 lžička jedlé sody, vanilka (na špičku nože vyškrábaná dřeň z vanilkového lusku), marmeládu; na polevu: 180 g fruktózy, 1 bílek, 1 lžička citronové šťávy

Postup:

1. Do mísy nasypeme žitnou a pšeničnou mouku, kakao, prášek do perníku, jedlou sodu a dřeň z vanilkového lusku. Přilijeme olej, sladidlo a vlažné mléko, přidáme vejce, vše dobře promícháme a vypracujeme hustší těsto.

2. Připravené perníkové těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný hlubší plech a povrch uhladíme. Těsto vložíme do trouby vyhřáté na 170 - 180 °C a pečeme asi 20 – 30 minut. Zapíchnutím špejle do středu těsta zjistíme, zda je upečené. Po vytažení musí špejle zůstat suchá a čistá.
Upečený perník necháme vychladnout, pak ho podélně rozkrojíme, spodní díl potřeme marmeládou a oba díly k sobě opět spojíme.

3. Z perníku formičkou vykrojíme stromečky, hvězdičky či jiné tvary (nebo je vykrojíme ostrým nožem podle šablony vystřižené z tvrdého papíru). Všechny přísady na polevu utřeme čistou nemastnou vařečkou, až vznikne hustá bílá poleva. Naplníme ji do kornoutku stočeného z papíru na pečení, vykrojené tvary podle chuti ještě potřeme marmeládou, ozdobíme polevou a necháme zaschnout.

Klasické perníčky

Co budete potřebovat: 500 g hladké mouky, 200 g moučkového cukru, 180 g medu, 2 vejce, 2 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 2 lžičky koření do perníku, 1 lžička jedlé sody

Postup:

1. Na vál prosejeme mouku, cukr, kakao, perníkové koření a jedlou sodu. Přidáme med, rum a vejce a vypracujeme vláčné a lesklé těsto, které se nesmí lepit. Těsto vložíme do mikrotenového sáčku a uložíme alespoň na 24 hodin do chladničky.

2. Odleželé těsto přeložíme na pomoučený vál a znovu ho prohněteme. Pak ho rozdělíme na několik částí a každou rozválíme na placku silnou asi 4 mm, ze které vykrájíme požadované tvary. Přeneseme je na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 160 – 180 °C a pečeme asi 10 minut dozlatova (pokud chceme mít perníčky s mandlemi, ozdobíme je ještě před pečením).

3. Ještě horké perníčky ihned po vyjmutí z trouby potřeme rozšlehaným vejcem a rozložíme na rovnou plochu (nebo je ponecháme na plechu). Jakmile perníčky dokonale vychladnou, můžeme je podle chuti ozdobit, například bílkovou polevou.

Tip Kafe.cz:

  • Recept na bílkovou polevu najdete zde.

Rumové stromečky

Co budete potřebovat: 300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 45 g medu, 1 vejce, 30 g másla, 1 balíček vanilkového cukru, 50 ml rumu, 1,5 lžic kakaa, 1 lžička jedlé sody; na polevu: 140 g moučkového cukru, 1 bílek, 4 kapky citronové šťávy

Postup:

1. Do mísy prosejeme mouku se sodou a práškem do pečiva, přidáme oba druhy cukru, perníkové koření a kakao. Do středu uděláme důlek, rozklepneme do něj vejce, přidáme nakrájené máslo, rum a přilijeme med, který jsme předem rozehřáli ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě. Všechny přísady v míse dobře promícháme nejprve vařečkou a pak je přeložíme na vál posypaný hladkou moukou a důkladně je propracujeme rukama, až vznikne hladké těsto. Zabalíme ho do fólie a necháme dobře uležet v chladu (nejlépe do druhého dne).

2. Odleželé těsto přeložíme na pomoučený vál, rozdělíme ho na několik částí a každou rozválíme pomocí válečku do všech stran, až vznikne plát o síle asi 4 mm. Vykrojíme z něj různě velké hvězdičky, od každé velikosti stejný počet (z těsta, které zbude, můžeme vykrojit i jiné tvary). Přeložíme je na plech vyložený papírem na pečení a upečeme při 180 °C dozlatova. Upečené perníčky ihned sejmeme z plechu a necháme vychladnout.

3. Moučkový cukr dvakrát prosejeme na jemném sítu, přidáme k němu bílek a citronovou šťávu a vše mícháme vařečkou tak dlouho, až vznikne hladká lesklá a hustá bílá hmota (trvá to asi 10 – 15 minut).

4. Z papíru na pečení vystřihneme trojúhelník, stočíme ho do kornoutku a naplníme cukrovou polevou. Každý perníček po obvodu ozdobíme tenkou linkou polevy a po zaschnutí slepíme vždy tři různě velké hvězdičky do stromečků pomocí zbylé polevy.

Tip Kafe.cz:

  • Než poleva zaschne, ozdobte špičky hvězdiček stříbrnými nebo zlatými cukrovými kuličkami.