Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TOP recepty: Ovocné koktejly pro letní dny

Obchody i zahrádky začínají být plné dozrávajícího ovoce. Potěšte chuťové buňky celé rodiny a připravte si jeden z našich vynikajících koktejlů.

Borůvkový koktejl

Co budete potřebovat: 400 g borůvek, 200 g zmrzliny (podle chuti), 150 g měkkého tvarohu, 80 g moučkového cukru, 200 ml mléka, sodovku podle potřeby, borůvky nebo jiné ovoce na ozdobení

Postup:

1. Borůvky vložíme do mixéru, zalijeme je mlékem, přidáme cukr a vše rozmixujeme dohladka. Pak přidáme měkký tvaroh a opět vše rozmixujeme na hladký krém. Na závěr přidáme do koktejlu zmrzlinu, opět rozmixujeme a je-li koktejl příliš hustý, ještě přilijeme trochu sodovky a rozmixujeme.

2. Koktejl podáváme dobře vychlazený, ve vyšších sklenicích a ozdobený kousky lesního ovoce.

Tip Kafe.cz:

  • Podobný chutný koktejl připravíte z poloviny hrnku borůvek, poloviny hrnku mléka a 1,5 dl bílého jogurtu. Vše dejte do mixéru, podle chuti oslaďte cukrem nebo medem, rozmixujte a nechte dobře vychladit. Když použijete borůvky mražené, budete mít koktejl připravený hned po rozmixování a nemusíte čekat, až se vychladí. A máte-li rádi mátu, přidejte do koktejlu několik čerstvých lístků.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pitný režim na cestách

Pitný režim na cestách

Chystáte se na letní dovolenou? Ať už vás vaše cesty zavedou na jednodenní výlet po České republice či na dvoutýdenní pobyt v tropech, dávejte si…

Akční letáky