Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TOP recepty: Osvěžující dezerty

Tropické počasí posledních dní sice vystřídaly bouřky, ale teploty se i o víkendu budou držet docela vysoko. Proto si připravte takový dezert, který osvěží celou rodinu.

Limetkový dezert

Co budete potřebovat: na korpus: 260 g světlých nebo tmavých sušenek Bebe, 100 g másla; na náplň: 500 g Salka, 4 – 8 limetek, 13 g želatiny, 125 ml smetany na šlehání

Postup:

1. Sušenky rozdrtíme válečkem na těsto. Nasypeme je do mísy a smícháme se změklým máslem. Menší formu na dort vyložíme potravinářskou fólií a připravenou hmotu upěchujeme na dno a stěny. Formu pak uložíme do chladničky.

2. Salko nalijeme do mísy, přidáme nastrouhanou kůru ze dvou limetek i limetkovou šťávu (množství podle chuti). Želatinu zalijeme ve vhodné misce studenou vodou a necháme asi 10 minut nabobtnat. Pak z ní vymačkáme vodu a opatrně ji zahřejeme v mikrovlnné troubě, až se rozpustí. Vmícháme ji do salka a nakonec zlehka přimícháme dotuha ušlehanou šlehačku.

3. Připraveným krémem naplníme formu a povrch ozdobíme limetkovou kůrou. Formu zabalíme do fólie a uložíme nejméně na hodinu (nejlépe přes noc) v chladu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky