Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TOP recepty na sobotu: Makronky - populární laskomina z Francie

Makronky patří mezi nejznámější a nejchutnější francouzské dezerty. Už jste je měli? A chcete si je připravit doma? Máme pro vás hned 4 různé recepty.

Zdroj: archiv Makronky

Co budete potřebovat: 250 g mandlové moučky, 250 g moučkového cukru, 200 g bílku, 225 g cukru, 80 ml vody, špetka soli, potravinářské barvivo podle chuti, náplň podle vlastní chuti – třeba marmeláda, mascarpone, čokoláda apod.

Postup:

1. V misce smícháme mandlovou moučku s moučkovým cukrem. Bílky rozdělíme na dvě poloviny (100 a 100 g).

2. V kastrůlku smícháme krupicový cukr s vodou a necháme vařit, dokud směs nedosáhne teploty 118 °C. První polovinu bílků vyšleháme v elektrickém robotu se špetkou soli do polotuha a postupně za stálého šlehání přiléváme horký cukrový rozvar a dále šleháme, až vznikne velmi pevný sníh.

3. Druhou polovinu bílků přimícháme do směsi mandlové moučky s cukrem a promícháme (vznikne kaše). Pak vmícháme prochladlý pevný sníh a hmotu případně obarvíme potravinářskými barvami.

4. Připravenou hmotu nastříkáme pomocí cukrářského sáčku s hladkou trubičkou na plech vyložený papírem na pečení nebo silikonovou podložkou do tvaru koleček o průměru asi 4 cm (celkem asi 40) a necháme je 45 minut osychat.

5. Makronky vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme 10 minut. Z plechu makronky sundáme až po úplném vychladnutí.

6. Nakonec makronky po dvou slepíme vybranou náplní.

Tip Kafe.cz:

  • Do těsta můžete přidat mletou skořici, kokos, potravinářské barvivo, kakao apod. podle toho, pro jaký druh makronek jste se rozhodli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU