Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TOP recepty: Módní sladkosti

I mlsání může být „in“. Zvláště tehdy, připravíte-li si doma jednu z našich lahůdek. Návštěva už nebude chtít nic jiného a ostatně vy také ne. Dobrou chuť.

Francouzský Creme Brulée

Co budete potřebovat: 250 g smetany na šlehání, 3 žloutky, 40 g vanilkového cukru, 0,5 vanilkového lusku, 25 g třtinového cukru; na ozdobení: 4 porce zmrzliny (nejlépe ovocného sorbetu), 200 g drobného ovoce

Postup:

1. Vanilkový lusk podélně rozřízneme a ostřím nože z něj vyškrábneme zrníčka. V kastrolu svaříme smetanu s vanilinovým cukrem, vmícháme zrníčka z vanilkového lusku, směs odstavíme z ohně a necháme prochladnout. Když je směs vlažná, vmícháme do ní žloutky.

2. Připravený krém naplníme do vhodných misek nebo kávových šálků (asi 4) a postavíme je do hlubšího pekáčku naplněného vodou tak, aby hladina sahala asi do třetiny až poloviny výšky misek. Vše vložíme do trouby vyhřáté na 130 °C a pečeme 90 minut. Pak necháme krém dobře vychladit, nejlépe do druhého dne.

3. Vychlazený krém v miskách zasypeme po celém povrchu hnědým cukrem a vložíme na chvilku pod gril rozpálený na maximum (pokud použijeme gril v troubě, rozpálíme ho na 250 – 300 °C a krém vložíme těsně pod něj). Jakmile se cukr rozpustí a lehce zhnědne (zkaramelizuje), misky vyjmeme a krém ihned podáváme doplněný kopečkem zmrzliny a čerstvým ovocem, případně ještě ozdobený lístkem máty nebo meduňky.

Kafe.cz radí:

  • Recept na Creme Brulée je vlastně velmi jednoduchý, ale musíte přesně dodržet postup. Především musí být gril, pod který misky s krémem vložíte, rozpálený na maximum. Na ožehnutí cukru můžete použít i speciální horkovzdušnou pistoli, kterou je možné koupit v některých speciálních prodejnách domácích potřeb. Krém trochu připomíná pudink, ale je jemnější a lehčí. Čerstvě připravený má na povrchu asi 1 mm silnou rozehřátou vrstvu z karamelu, která utvoří teplou křupavou krustu, než krém donesete na stůl.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Velká valentýnská soutěž je tady!

Velká valentýnská soutěž je tady!

Dnes startuje soutěž o 14 báječných cen, kterými vás potěšíme při příležitosti oslav svátku svatého Valenýna. Na nic tedy nečekejte a pusťte se do…

Akční letáky