Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy nejen na víkend: Zábava v přírodě, koncert, vinice, orientační běh a den jógy

Další várka tipů nejen na víkend je tady! Připravili jsme pro vás tipy na prodloužený víkend v přírodě, na velkolepý koncert vážné hudby, do vinic, a to navíc na pražské Kampě, a také na orientační běh či mezinárodní den jógy.

Skvělé tipy na prodloužený víkend v prostředí české přírody

Pokud se rozmýšlíte, kam letos vyrazit na prodloužený víkend nebo na delší dovolenou, podívejte se, co nabízí Dolní Morava. Ať už vyrážíte s dětmi, kamarády nebo sami, rozhodně se zabavíte. Je tu spousta atrakcí, které jsou v Česku unikátní novinkou. Třeba takový Pískový svět, jehož otevření se plánuje na začátek léta. Budete si tu moci hrát, rýžovat zlato, odpočívat a vzdělávat se. Najdete tu podzemní chodby, stopy zvířat, archeologické naleziště s kostrou mamuta anebo parádní terénní houpačku. Pokud byste si raději zasportovali, půjčte si u horní stanice lanovky koloběžky nebo pak v chatě Marcelka elektro-koloběžky. Tam se také poraďte o nejvhodnější trase pro vás, možností je několik.

Po dlouhé zimě je už v provozu i Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park, na který děti i dospělí netrpělivě čekali. Mamutíkův vodní park je naučné brouzdaliště, od kterého se děti nebudou chtít odtrhnout. Mohou si tam třeba vlézt do obřího válce jako křeček a rozpohybovat tak vodu z jezírka. V Lesním zážitkovém parku mají zase příležitost lézt v korunách stromů. Park je plný kouzelných lesních domečků, které můžete navštívit. Dostanete se do nich pomocí houpaček, lanových žebříků, mostů a závěsných chodníků. „Vyblbnou“ se tam děti od tří let, puberťáci i dospělí. I proto byl loni park bezkonkurenčně nejpopulárnější atrakcí. Letos je navíc ještě vylepšený o nová stanoviště.

Zdroj: shutterstock.com a archiv firem

Co naopak fungovalo přes celou zimu, byla Stezka v oblacích. Její zasněžené fotografie letos v zimě obletěly celý svět. Stezka je vysoká 55 metrů, takže pokud se rádi kocháte dechberoucími výhledy, tohle si nesmíte nechat ujít. Přes den krásně uvidíte celý masiv Králického Sněžníku i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Už na konci května se tam navíc můžete těšit i na noční akci - takzvanou Sky Walk Drums and Lights Night. Po setmění si na Stezce v oblacích užijete zvuky bubnů, koncert, light a UV show, velkolepou videoprojekci, akrobaty ve výškách i bungee jumping. Seskoky z věže pak budete moci vyzkoušet i v průběhu léta.

Určitě si nenechte ujít ani Den zážitků, který letos připadne na sobotu 2. 7. a zahájí jako každoročně letní prázdniny. Čeká vás taneční vystoupení a workshop, bubenická muzikoterapie, exhibice volného přeletu papoušků Ara, ukázka výcviku služebních psů, mistr bublinář, soutěže a hry pro děti o zajímavé ceny, možná přijde i kouzelník. Během celého dne bude probíhat Sraz veteránů s veteránskou rallye. Po závodě vystoupí kapela Swing Friends a jako každý rok tento den uzavře vystoupení kapely U2 Revival. Ano, to všechno máte šanci stihnout v jednom dni. Pokud svou návštěvu naplánujete na víkend, možná se zrovna trefíte do některého z těch tematických. Na webu se o víkendech dozvíte více. Možná vás zaujme superhrdinský, Disneylandový nebo třeba kouzelnický.

Kompletní seznam najdete na www.hotel-dolnimorava.cz. Tam jsou i informace o gastronomických tipech, ubytování a luxusním wellness.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU