Tuchlovická pouť 2016 – 6. - 8. května

Od pátku 6. až do neděle 8. května proběhne již po třiadvacáté v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů - Tuchlovická pouť 2016. Akce se bude tradičně konat jak v tuchlovickém amfiteátru bývalého letního kina, tak i na návsi. Páteční večerní program se přesune i do nedalekého Nového Strašecí.

Těšit se můžete na pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití. V rámci programu vystoupí např. pražské soubory Rosénka, Gaudeamus a Lučinka, hosté festivalu Kohoutek z Chrudimi a Písečan z Písku. Nemůže chybět domácí soubor Čtyřlístek.

Co je pro vás dále nachystáno?

Páteční sváteční úvodní koncert festivalu proběhne v kostele sv. Havla v Tuchlovicích (od 17.00 hod. - dětský pěvecký sbor Rosička ze ZUŠ Stochov a „Kapelka“ Lístečku ze ZUŠ Nové Strašecí). Poté se program přesouvá do Kulturního centra nedalekého města Nové Strašecí (od 19.30 hod. – domácí Lísteček a Čtyřlístek, Kohoutek z Chrudimi a Písečan z Písku).

Od soboty bude centrum veškerého dění už jen v Tuchlovicích. Můžete se kochat dopoledním programem na tuchlovické návsi (od 10:00). Hlavní program vypukne ve 14:00 v amfiteátru bývalého letního kina, kde se představí dětské i dospělé soubory (Čtyřlístek, Rosénka, Gaudeamus a Lučinka, Kohoutek a Písečan). Večer si zájemci mohou zatančit ve škole tanců pod vedením souboru Písečan. Nebude chybět ani nokturno, pohodové večerní tančení a muzicírování. Zájemci o nefolklorní hudbu se budou moci vyřádit na tradiční pouťové tancovačce v České hospodě. Neděle (od 10:00) bude patřit hostům festivalu (Kohoutek a Písečan), folklorní drobotině (MŠ Tuchlovice, rakovnické Borůvky, novostrašecký Lísteček) a také Rosénce a Kytici z Prahy.

K festivalu se váže řada doprovodných akcí. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2016. Novinky a další informace najdete na www.tuchlovickapout.cz.

Pěšky nebo na kole, Májové putování okolím Modrých Hor nabízí celodenní vyžití

V sobotu 14. května startuje ve Velkých Pavlovicích další putování po Moravských vinařských stezkách. Májové putování okolím Modrých Hor nabízí tři trasy pro cyklisty nebo pěší, které vedou vinařskými lokalitami Modrých Hor, a cestou nabízí mnoho zastávek u vinařů nebo jiných místních zajímavostí.

Registrace probíhá v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích mezi 9. a 11. hodinou a startovné 120 Kč zahrnuje kromě degustační skleničky také slosovatelný cyklopas s vyznačenými trasami a volný vstup na Košt vín v Němčičkách, kde je cíl akce. Putování je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 12 akcí, během nichž postupně zavede návštěvníky do všech vinařských oblastí jižní Moravy a dá jim tak nahlédnout do vinařských a folklórních tradic regionu.

Májové putování okolím Modrých hor vybízí k návštěvě jednoho z nejkrásnějších vinařských regionů na jižní Moravě. Své vyžití zde najdou zdatní sportovci, ale i občasní turisté a cyklisté. „Zájemci o výlet se nemusí dopředu hlásit. Registrace bude probíhat ve Velkých Pavlovicích v Ekocentru Trkmanka od 9 do 11 hodin. V ceně startovního poplatku, který činí 120 Kč, je zahrnuta sklenička s nosičkou, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a doprovodný kulturní program na Koštu vín v Němčičkách, kde je i cíl putování,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

Pro účastníky jsou připraveny 3 trasy. Výletníci z řad cyklistů si mohou vybrat kratší trať v délce 20 km, nebo náročnější kopcovitou trasu v délce 40 km. Pro pěší je připravena trasa dlouhá 10 km. Na všech trasách se nacházejí zastávky ve vinných sklepech a na dalších zajímavých místech, kde lze ochutnat lokální výrobky. Své brány otevře například Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích, kde si můžete na krátké exkurzi prohlédnout výrobní prostory a ochutnat místní voňavé produkty, nebo muzeum v Kobylí s nabídkou krajových specialit „U tetiček” s obsluhou v tradičních krojích. Každá zastávka bude otevřena přibližně tři hodiny, každý si tak může zvolit trasu a tempo podle své kondice.

V cíli čeká na všechny výletníky Košt vín v Kulturním domě v Němčičkách, který bude pokračovat až do večerních hodin. Chybět nebude ani losování o atraktivní ceny v podobě vína z regionu, cyklodoplňků nebo poukazu na ubytování. Kromě Koštu vín v Němčičkách je možné si užít večer v regionu také na akci Modré Hory v písni na Slunečné, kde se můžete zaposlouchat do táhlých zpěvů místních mužáckých sborů, nebo navštivte Den otevřených dveří ve vinařství Vinium ve Velkých Pavlovicích.

Více informací: www.stezky.cz


Food Revolution Day

Škola vaření Chefparade se opět zapojuje do neziskové akce Food Revolution Day, který organizuje Food Revolution Foundation pod záštitou Jamie Olivera a do České republiky ji ve větším měřítku již podruhé přináší škola vaření Chefparade. Kontakt, kam si mohou školy a školky psát o informační materiály, balíčky a dárky: petra@chefparade.cz

O co jde?

Food Revolution Day je výzva pro všechny školy, školky, firmy, organizace, komunity či jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst, aby sdíleli s ostatními svoje zkušenosti, podíleli se o zážitky, recepty a posunuli dále své know-how, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování. Cílem akce na celém světě je vzdělávání a inspirování převážně dětí ke změnám ve stravování a podpora kvalitních a regionálních potravin. Omezení nárůstu dětské obezity i cukrovky a to vše velice zábavnou formou.

Jak to celé probíhá?

Pro každého účastníka jsou připraveny přeložené materiály o zdravém stravování s recepty, které si vyzkouší ve svých prostorách. Vařit s 95 dětmi se bude i v Chefparade. Součástí bude nově i soutěž a anketa.

Skupiny získají balíčky s dárky nebo ingrediencemi na přípravu zdravých receptů a kuchařky.

Více informací se dozvíte na www.foodrevolutionday.com


Mezinárodní den Jorkšírů

14. 5. 2015, park Parukářka v Praze

Seznam aktivit

Veterinářský koutek – návštěvníkům zde bude k dispozici veterinář specializovaný na plemeno jorkšírských teriérů, který bude poskytovat cenné informace o psech. Ve stánku budou celkem dva veterináři.

Psí kadeřník – psí kadeřník, který dostane vašeho jorkšíra do formy hodné významných soutěží (a zcela zdarma).

Psí psycholog – pro jorkšíry, jelikož si stále myslí, že jsou vlci.

Psí trenér – Poradí vám, jak správně naučit jorkšíry poslouchat základní povely.

Dětský koutek – pro ty nejmenší a pro jejich rodiče. Místo, kde si budou moci odpočinout (budou zde pro větší komfort rodin také hostesky a místo bude perfektně bezpečné, abychom lépe předcházeli úrazům).

Herní koutek – pro všechny hravé a soutěživé

Kolo štěstěny - každou hodinu na 15 minut

Občerstvení

Infostěna se základními informacemi o plemenu

Timeline:
10:00 – zahájení
13:00 – Příprava na největší společnou vycházku s jorkšíry (pokus o zápis do knihy rekordů)
13:30 – Focení pro zápis do knihy rekordů
13:30 – 14:00 – Procházka se psy
14:00 – 15:00 – Tištění pamětních desek pro účastníky pokusu o rekord v knize rekordů
15:00 – Konec

Během dne bude také uspořádána malá soutěž pro děti a bude také prostor pro interview s ambasadorkou Royal Canin.

Ambasadorkou celé akce se stala Ilona Csáková.

Pokusy o zápis do knihy rekordů

1. Nejvíce jorkšírů na jednom místě (od 10:00 do 15:00). Rekord bude potvrzen prostřednictvím registrace a certifikován bude speciální agenturou.
2. Nejvíce lidí na procházce s jorkšíry v ČR

Víkend v Českém Krumlově: Oslavy osvobození s rekonstrukcí historické bitvy a vojenským táborem přístupným veřejnosti

Víkend 6. - 8. května se v Českém Krumlově ponese ve znamení oslav 71. výročí konce 2. světové války a osvobození města. Návštěvníkům nabídne nejen pietní vzpomínku na padlé hrdiny, ale také autentickou atmosféru dramatické bitvy o Český Krumlov, do které se zapojí vojáci v dobových uniformách i historická vojenská technika.

V areálu za bazénem u Chvalšinské silnice bude celý víkend veřejnosti přístupný vojenský tábor – jedinečná příležitost prohlédnout si techniku a zbraně a poznat celodenní táborový režim vojáků od ranního budíčku přes rozcvičku, přípravu a vydávání jídla, výcvik, až po večerku. Mezi prvními hosty budou v pátek 6. května od 10.00 žáci a studenti místních škol, pro které bude sehráno moderované představení o událostech v Československu v roce 1945.

Pietní akt v sobotu 7. května v 11.00 na náměstí Svornosti připomene oběti, účastníky i hrdiny 2. světové války. Za přítomnosti zástupců města, významných hostů a členů vojenskohistorických spolků budou položeny květiny k pamětním deskám vojáků 26. pěší divize armády USA a československým válečných letců z českokrumlovského regionu. V 14.00 vypukne nejatraktivnější část oslav – bitva o Český Krumlov, ve které se střetnou americké a německé jednotky. Do válečné vřavy v areálu za bazénem u chvalšinské silnice se zapojí příslušníci 4th ArmoredDivisionU.S. Army z Pelhřimova a další kluby vojenské historie.

V neděli 8. května ve 14:00 víkendové oslavy symbolicky zakončí bourání vojenského tábora a odjezd účastníků v dobových vojenských autech.
Akce související s oslavami květnového osvobození organizuje Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov a město Český Krumlov. Vstup je zdarma.
Sázejte na krásu

Máte chuť udělat něco pro planetu?
Od svého založení v roce 1959 se v Yves Rocher ŽENSKÁ KRÁSA pojí
s RESPEKTEM K PŘÍRODĚ. Sázejte s námi na krásu. Koupí vybraných produktů Yves Rocher podpoříte náš závazek vůči planetě a životnímu prostředí.

Od 16. května do 5. června 2016 můžete díky kampani Sázejte na krásu jednoduchým způsobem přispět ke zdraví naší planety.
Za každý zakoupený produkt z uvedené selekce nebo uveřejnění profilové fotky na Facebooku zasadí Yves Rocher jeden strom.
1 ZAKOUPENÁ RTĚNKA = 1 VYSAZENÝ STROM
Vztahuje se na nákup Hydratační rtěnky v tužce,
Lesklé rtěnky, Krémové hydratační rtěnky, Rtěnky Grand Rouge a Lesku na rty Sexy Pulp po dobu kampaně.

Yves Rocher dlouhodobě vysazuje stromy za nákup těchto vybraných produktů: Regenerační krém na den a noc, Jemný hydratační krém na obličej a tělo a Šampon pro zářivé vlasy.

1 ZAKOUPENÝ NÁRAMEK = 1 VYSAZENÝ STROM
Náramek s piktogramem stromu za 59 Kč ke každému nákupu.
1 PROFILOVÁ FOTKA NA FACEBOOKU = 1 VYSAZENÝ STROM

Za každou profilovou fotografii vytvořenou v aplikaci na www.sazejtenakrasu.cz a uveřejněnou na Facebooku a v galerii bude vysazen strom.
www.yves-rocher.cz

Sázejme pro planetu

V rámci iniciativy Sázejme pro planetu vysazuje Nadace Yves Rocher ve spolupráci s nevládními neziskovými organizacemi stromy po celém světě. Do roku 2020 se nadace zavázala dosáhnout cíle 100 milionů zasazených stromů.

DOPOSUD BYLO OD ROKU 2007 VYSÁZENO:
64 MILIONŮ STROMŮ
VE 26 ZEMÍCH SVĚTA
ZA POMOCI 30 NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ
SÁZÍME I V ČESKÝCH LESÍCH

SÁZEJME PRO PLANETU

Česká republika se k iniciativě Sázejme pro planetu připojila v roce 2014. Letos na jaře dokončila s podporou Nadace Yves Rocher první fázi projektu. V Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko tak bylo dosud vysázeno 100 tisíc stromů.