Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy nejen na víkend: Pouť, Modré hory, škola vaření, jorkšíři, bitva a stromy pro krásu

Připravili jsme pro vás další várků tipů nejen na víkend. Přijměte tedy pozvánku na Tuchlovickou pouť, dále pak do Modrých hor, na Food Revolution Day, na Yorkshire day

Tuchlovická pouť 2016 – 6. - 8. května

Od pátku 6. až do neděle 8. května proběhne již po třiadvacáté v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů - Tuchlovická pouť 2016. Akce se bude tradičně konat jak v tuchlovickém amfiteátru bývalého letního kina, tak i na návsi. Páteční večerní program se přesune i do nedalekého Nového Strašecí.

Těšit se můžete na pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití. V rámci programu vystoupí např. pražské soubory Rosénka, Gaudeamus a Lučinka, hosté festivalu Kohoutek z Chrudimi a Písečan z Písku. Nemůže chybět domácí soubor Čtyřlístek.

Co je pro vás dále nachystáno?

Páteční sváteční úvodní koncert festivalu proběhne v kostele sv. Havla v Tuchlovicích (od 17.00 hod. - dětský pěvecký sbor Rosička ze ZUŠ Stochov a „Kapelka“ Lístečku ze ZUŠ Nové Strašecí). Poté se program přesouvá do Kulturního centra nedalekého města Nové Strašecí (od 19.30 hod. – domácí Lísteček a Čtyřlístek, Kohoutek z Chrudimi a Písečan z Písku).

Od soboty bude centrum veškerého dění už jen v Tuchlovicích. Můžete se kochat dopoledním programem na tuchlovické návsi (od 10:00). Hlavní program vypukne ve 14:00 v amfiteátru bývalého letního kina, kde se představí dětské i dospělé soubory (Čtyřlístek, Rosénka, Gaudeamus a Lučinka, Kohoutek a Písečan). Večer si zájemci mohou zatančit ve škole tanců pod vedením souboru Písečan. Nebude chybět ani nokturno, pohodové večerní tančení a muzicírování. Zájemci o nefolklorní hudbu se budou moci vyřádit na tradiční pouťové tancovačce v České hospodě. Neděle (od 10:00) bude patřit hostům festivalu (Kohoutek a Písečan), folklorní drobotině (MŠ Tuchlovice, rakovnické Borůvky, novostrašecký Lísteček) a také Rosénce a Kytici z Prahy.

K festivalu se váže řada doprovodných akcí. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2016. Novinky a další informace najdete na www.tuchlovickapout.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky