Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy nejen na víkend: Festival, jihotyrolské speciality, madona, opuštěná zvířata a zámek

Inspirujte se našimi tipy na víkend a i přesto, že předpověď počasí není nejveselejší, si volné dny opravdu užijte!

Divadlo, cirkus, film a hlavně hudba: to vše vás čeká na letošním festivalu Apríles!

Žižkovský festival pořádaný 6. rokem studenty Arts managementu Vysoké školy ekonomické v Praze se vrátí již tuto sobotu 23. 4. na Parukářku a má rozhodně co nabídnout!

Hudební produkci zahájí po 16. hodině pražská kapela Wild Tides a po ní scénu přebere brněnské rockové trio Rattle Bucket. Headlinery večera budou znovuzrození Cocotte Minute a nakonec se vám představí i česko-slovenští John Wolfhooker.

Doprovodný program startuje ale už ve 14 hodin! Na světlo Žižkova ze svých sklepních prostor vystoupí divadelní skupina OLDstars s festivalovým představením Sen noci, po kterých předvedou svůj moderně pojatý cirkus mladí Cink Cink Cirk. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na průvodcované prohlídky bunkru Parukářka, které byly v minulém roce velmi žádané. Apríles přinese i výstavy, a to rovnou dvě - fotografie starého Žižkova od Pavla Kuby či kultovní komiksové kresby Martyho frky.

„Třešničkou na dortu bude pro diváky soutěž o lístky na Žižkovskou věž, která nám pomáhala společně s Grafficonem zrealizovat naši fotostěnu, která v tom sehraje důležitou roli,“ říká Martina Pavlíčková, organizátorka festivalu.

O zábavu budou mít postaráno i děti, kterým program připraví mimo jiné kino Aero promítáním nových českých animovaných pohádek a animační dílnou.

Apríles je neziskový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce studentů Arts Managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. V roce 2014 se přestěhoval ze Stromovky na žižkovskou Parukářku a začal se zaměřovat na specifickou žižkovskou kulturu a rozmanitost tamního života. Vytváří tak specifický lokální festival jak pro rezidenty, tak návštěvníky této neobyčejné pražské čtvrti.   

Další informace naleznete na www.apriles.cz nebo na https://www.facebook.com/apriles.praha/.

Zdroj: shutterstock.com a archiv firem

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU