Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy na jarní a velikonoční výlety!

Za týden tu máme Velikonoce! Připravili jsme proto pro vás několik tipů toho, co lze o tomto krásném jarním svátku podniknout.

Jak na Velikonoce cestovat levně a bez nervů?

Velikonoce jsou spolu s Vánocemi obdobím, kdy velká část Čechů cestuje za svými rodinami či přáteli. Každý rok řeší velikonoční cestující problémy s dopravou, neboť ta hromadná je na některých trasách často i několik dnů předem beznadějně vyprodána. Co se takhle nechat pohodlně svézt autem a ještě navíc ušetřit? Vyzkoušejte novodobý trend spolujízdy.

Od letošního roku se prodloužený jarní víkend rozrostl o Velký pátek, který byl zařazen mezi státní svátky. Díky tomu má část pracujících možnost využít hned čtyř dnů volna k návštěvě svých známých a rodiny. Přeplněné vlaky a autobusy nejsou právě lákavou volbou, ale jízda autem je především na delších trasách o dost dražší. Dnes se však již o náklady na cestu automobilem můžete podělit s lidmi, kteří mají stejnou cestu. Spolujízda navíc umožňuje rezervaci „last minute“, takže si na své přijdou i ti, co řeší cestování na poslední chvíli.

Nový způsob dopravy

Společnosti zprostředkovávající spolujízdu propojují řidiče a cestující na jejich společných cestách. Stačí jen zadat místo odjezdu a cíl vaší cesty a rázem se vám zobrazí nabídky ostatních řidičů. Jízdu můžete na trase také sami vytvořit, což se hodí třeba právě na Velikonoce, kdy řada lidí cestuje svým autem s minimální obsazeností.

Na rozdíl od autostopu si může cestující předem vybrat, s kým pojede. Společnost BlaBlaCar například sází na propracované profily všech svých uživatelů, na kterých lze nalézt hodnocení ostatních členů a jejich komentáře. Podle toho se pak může každý rozhodnout, zda s danou osobou chce cestovat, či nikoliv. Cestující i řidič si může také vybrat z několika preferencí. Mimo jiné například, jak velké zavazadlo je možné do auta vzít, jestli je dovoleno cestovat se zvířetem či jak moc si chce jedinec během jízdy povídat (jestli je „Bla“, „BlaBla“ nebo „BlaBlaBla“).

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky