Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy na halloweenskou party

Zdroj: www.diyideas.com, iStockphoto.com

Tajuplná atmosféra Halloweenu u vás doma? Proč ne? Podívejte se na video...

I u nás začínáme pozvolna přicházet na chuť tomuto původně keltskému svátku předků, zemřelých a všech duchů, který má místo v kalendáři 31. října...

Tip č. 1: Tohle je základ! Mrkněte se!

Tip č. 2: Dýně jako vrchol programu

Udělejte z obyčejné dýně mistrovské dílo, které ještě navíc nahání hrůzu. Malé bílé dýně nastříkejte akrylovým lakem a nechte usušit. Takto získáte čistou plochu pro řádění své fantazie. Vystříhejte z lesklé lepicí folie černé barvy vlastní nálepky ve tvaru netopýrů, krys, pavouků nebo havranů. Použít můžete i již zakoupené nálepky z obchodu. Můžete zkusit aplikovat černý sprej i přímo na povrch dýně – umístěte na dýni šablonu, kterou přichytíte izolepou a vnitřní část vybarvíte pomocí spreje.

Tip č. 3: Navrhněte si vlastní strom rodinky duchů

Přineste domů trochu ponuré podzimní atmosféry se stromem duchů. Papírovou siluetu vystřihněte z tvrdší papírové lepenky a připevněte ji na zeď oboustrannými lepicími páskami. Pro vytvoření stylových podobenek k zavěšení na strom můžete využít počítačového programu a vhodné obrázky vytisknout.

Zdroj: www.diyideas.com, iStockphoto.com Zdroj: www.diyideas.com, iStockphoto.com

Tip č. 4: Pochlubte se malými mumiemi

Vymodelujte děsivou dekoraci prostřeného stolu díky technice papier-maché. Začněte nafouknutím balonku do požadované velikosti malé mumie. Namočte pásky sádrového obvazu v šířce přibližně 3 cm v misce s horkou vodou a uhlazujte povrch prsty tak dlouho, než se sádra stane poddajná. Začněte proužky umisťovat na povrch nafukovacího balonku v různých směrech křížem krážem tak, aby některá místa zůstala volná. A až bude balonek zaplněn, nechte dílko usušit. Balonek vypusťte a odstraňte z vnitřní části mumie. Vystřihněte v dolní části otvor k umístění svíce napájené baterií.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU