Tipy, jak si zútulnit kancelář

Zdroj: Profimedia.cz, darky-kvetiny.cz, fler.cz

Tam, kde se budete dobře cítit, vám práce půjde i lépe od ruky. A tak si zútulněte kancelář, anebo svůj stůl a uvidíte, že se do zaměstnání budete více těšit. Přinášíme vám 4 tipy, jak na to.

Tip 1: Živá rostlina

Uklidňující efekt zelené barvy je všeobecně známý. Jde totiž o barvu rovnováhy, klidu a naděje. Navíc pohled na ni napomáhá regeneraci a načerpání nových sil, a tak je do kanceláře zcela ideální. A pokud je v podobě květiny, je tento efekt dvojnásobný. O květině na pracovní stůl uvažujte hlavně v případě, že nemáte výhled do parku nebo ulice. Může jít o květinu zcela obyčejnou a nenáročnou, ale budete mít kousek přírody na dosah ruky. Navíc vás pohled na ni nabije optimismem a energií.

Tip Kafe.cz

Citrónovník

Máte-li v kanceláři dost místa a chcete-li cítit vůni exotiky po celý rok, pořiďte si citrónovník. Je vysoký asi 25 cm, určený speciálně do interiérů a vyznačuje se navíc mimořádnou úrodností, která trvá po celý rok. Díky tomu si můžete do čaje vymačkat v kanceláři vypěstovaný citrón!

Cena: 269 Kč

Tip 2: Malování nebo nástěnka

Pokud jste nastoupila do kanceláře, ve které si vaše předchůdkyně libovala ve sterilní bílé, změňte to při první příležitosti. Jakmile bude probíhat větší úklid nebo inovace kanceláří, požádejte o vymalování. Při té příležitosti si kancelář můžete trochu přestavět a upravit si ji na míru. To neplatí jen pro nové zaměstnance, také vaše stará kancelář získá glanc novosti lehkým přesunem pár kusů nábytku. Nejste-li v kanceláři sama, nebo taková radikální varianta jako malování není možná, pořiďte si alespoň nástěnku a prostředí si zútulněte její výzdobou.

Tip Kafe.cz

Nástěnka s kytičkami

Kousek přírody vnesete do kanceláře díky originální magnetické nástěnce s kytičkami. Na zelený palouček si můžete pomocí neobvyklých veselých magnetek vysadit fotky či jiné obrázky, které vám udělají radost.

Cena: 699 Kč

Tip 3: Fotka nejbližších

Vezměte si kousek domova do své kanceláře a vystavte si na pracovní stůl portréty blízkých osob. Nemusí jít jen o jednu fotku. Fotografie celé rodiny nebo partnera spolu se vzpomínkou z nedávné dovolené vám vykouzlí na tváři úsměv a dodají trochu energie ve vypjatých chvílích. Nastavte si podobně také tapetu na ploše počítače. Nemusí to být pouze fotografie. Všechno, co pozitivně vnímáte, je dobré pro lepší pocit v práci a pro celkové zútulnění kanceláře.

Tip Kafe.cz

Rámeček na fotku

Při pohledu na rozesmátá zvířátka se hned budete cítit lépe. A zvlášť, když budou držet fotku někoho, koho máte ráda. Do rámečku se vejde fotka 10x15 cm, kterou obklopuje autorská kresba.

Cena: 277 Kč

Tip 4: Originální hrneček

Pořiďte si svůj hrneček na ranní kávu nebo čaj. Bude patřit k dennímu rituálu a ty jsou svým způsobem prospěšné. Chvilka poklábosení s kolegy v kuchyňce nebo pročítání pracovních mailů u prvního šálku a pozvolné rozjíždění je lepší, než hektický start jen co dosednete za stůl. Hrnek může být také dobrým dárkem pro nového kolegu. Nebo pro partnera do práce, pokud už dávno nemá na stole vaší fotku.

Tip Kafe.cz

Hrneček akvárium

Do práce si akvárium asi pořídíte jen stěží. Pokud ale máte ráda rybičky, můžete si pohled na ně vychutnat na skleněném hrníčku. Jsou ručně namalovány barvami na sklo, které jsou stálobarevné a zdravotně nezávadné a vypadají jako živé! A jak známo – pohled na ryby uklidňuje.

Cena: 199 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky