Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy do dětského pokoje – ušetří vám práci

Zdroj: Profimedia.cz

Malují vaše děti rády po zdi? Stěny mají plné plakátů a všude zůstávají ošklivé skvrny po připínáčcích? Poradíme vám, jak na to vyzrát.

Omyvatelná barva šetří vaše nervy

Malují vaše děti rády? Pak to určitě dobře znáte – když na ně přijde nával kreativity, neomezují se při svém tvoření jen na papír nebo čtvrtku k tomu určenou. Občas nalezneme malůvky i na podlaze nebo ještě hůře na stěnách. Místo rozčilování se vyplatí spíše investice do kvalitní, odolné a především omyvatelné barvy (může mít i matný povrch), z níž lze snadno většinu dětských výtvorů odstranit.

 Primalex Fortissimo Color

Tip Kafe.cz

Primalex Fortissimo Color

Vysoce kvalitní obarvený a především omyvatelný a úplně otěruvzdorný vnitřní nátěr sametově matného vzhledu s výbornou kryvostí. Hodí se do dětských pokojů, ale i koupelen, chodeb či reprezentativních prostor.

Cena: 369 Kč za tři kg (primalex.cz)

Magnetický nátěr nahradí tabuli!

Obrázky nebo plakáty nemusí na zdech viset na připínáčcích, po kterých zůstávají ve stěně stopy. Novým hitem (nejen) dětských pokojů je magnetická podkladová barva, díky které lze různé vzkazy, obrázky, fotografie nebo ozdobné magnetky připevnit přímo na stěnu. Magnetický základ zakoupíte v malířských a lakýrnických obchodech, objednat si ho můžete i přes internet.

 Magnetická barva

Tip Kafe.cz

Magnetická barva

S magnetickou barvou můžete mít stěny, na kterých budou držet magnety. Jednoduše natřete zeď, přetřete libovolnou malbou a máte magnetickou nástěnku, ze které vám magnety nikdy nespadnou.

Cena: 609 Kč za 0,5 litru (neomag.cz)

Žvýkačky a plastelína? Nevadí!

Koberec rozhodně dělá dětský pokoj útulnějším, zároveň je zde však vystaven maximální zátěži. Proto byste měla vybrat kvalitní a odolný typ, který lze snadno udržovat v čistotě. Dostala se na koberec žvýkačka nebo kousky plastelíny a vypadá to, že je nenávratně poškozený? Nepanikařte, s obojím si hravě poradí speciální odstraňovač ve spreji, který hmotu zmrazí. a pak ji můžete snadno vydrolit.

Odstraňovač žvýkaček 

Tip Kafe.cz

Odstraňovač žvýkaček

Remover – Odstraňovač žvýkaček je speciální přípravek, který žvýkačku zmrazí a potom ji můžete spolehlivě a pohodlně odstranit z různých povrchů, včetně koberců.

Cena: K doptání u výrobce (novato.cz)

Na inkoust citronem a solí

Malému školákovi, který se s perem teprve učí zacházet, občas „ujede ruka“, navíc bombičky s inkoustem se musí řádně prozkoumat. Inkoustové skvrny na koberci zlikvidujete směsí citrónové šťávy, vody a velkého množství soli. Roztok nechte chvíli působit, a pak jej setřete čistým, vlhkým hadříkem. Pokud nechcete experimentovat doma, pořiďte si odstraňovač skvrn určený speciálně na inkoust.

Ďáblík na skvrny (kuličkové pero) 

Tip Kafe.cz

Ďáblík na skvrny (kuličkové pero)

Nejen na skvrny od inkoustu se hodí tento Ďáblík na skvrny. Odstraňuje také skvrny od piva, koňaku a mnohé další. A tak jej využijete i v jiných místnostech v bytě.

Cena: 71 Kč (pemi.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 23.11. - 29.11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy?

Akční letáky