Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tip na léto: Co dělat, aby vás nevykradli?

Zdroj: profimedia.cz, bera.cz, cip.inshop.cz

Než odjedete na dovolenou, věnujte svůj čas několika preventivním opatřením, která sníží riziko vykradení vašeho bytu.

1. Požádejte sousedy

Máte-li dobré vztahy se sousedy, požádejte je, aby chodili do vašeho bytu na kontrolu a při té příležitosti krátce rozsvítili, pustili si televizi nebo rádio. Velmi důležité je vybírání schránky. Naplněná schránka je jasným důkazem vaší nepřítomnosti. Nemáte-li možnost někoho o kontrolu požádat, zřiďte si na poště P. O. Box a přesměrujte si poštu po dobu vaší nepřítomnosti tam. Rozsvěcení a zapínání televize můžete také nastavit na programovatelné zásuvce, která se dá jednoduše pořídit.

2. Zavřete okna a odstraňte rohožku

Pokud máte podkrovní nebo přízemní byt, dostatečně zavřete všechna okna. Prohlédněte možnosti, jak by se k vám oknem dalo dostat, ať už je to přes vikýř nebo přes sousedův balkon. U rodinných domů bývají častým místem, kudy se zloději dostanou dovnitř, sklepní okénka. Nezapomeňte zamknout branku do zahrady. Máte-li rohožku, raději ji po dobu nepřítomnosti odstraňte. Zloději někdy testují nepřítomnost vložením sušenky právě pod rohožku, která v neporušeném stavu po několika dnech svědčí o nepřítomnosti obyvatel bytu.

3. Lepší malý pes než žádný

Pokud máte možnost chovat psa, pořiďte si ho. Nejen, že vám přinese spoustu pozitivních zážitků, ale také ohlídá váš majetek. I malý pes dokáže odradit štěkotem nevítanou návštěvu. A velkého psa můžete považovat za regulérního hlídače.

4. Zajistěte auto

Šťastné není ani uschování důležitých věcí ve schránce v autě, které máte po dobu dovolené zaparkované na vašem pozemku. Riziko vykradení auta je možná ještě větší než vykradení bytu. Proto i z něj před odjezdem na dovolenou odstraňte všechny cenné věci.

Kafe.cz zjistilo:

  • Podle statistik se nejvíce krádeží odehrává v Praze. Po ní následují Kladno, Teplice a Most. Naopak nejméně se krade v Domažlicích, Rokycanech a Jindřichově Hradci.
  • Počet vloupání do bytů stoupá v době dovolených až dvojnásobně.
  • Základem, jak zabezpečit byt, je pořídit si kvalitní bezpečnostní zámek a dveře. Zámky jsou značeny číslem, které uvádí jeho stupeň bezpečnosti. Zatímco č. 1 označuje základní ochranu, č. 4 pak velmi vysokou ochranu.

Tipy Kafe.cz: Vychytávky proti zlodějům

 

Bezpečnostní samozamykací zámek

Stává se vám, že zapomínáte zamknout? Pak zkuste samozamykací elektromechanický zámek Bera, který je vždy po zavření dveří dvoubodově uzamčen. Zajišťovací střelka je zatlačena o protiplech v zárubni do zámku ve dveřích, automaticky dojde k vysunutí závory a zablokování střelky zámku. A je zamčeno. Na dovolené tak nemusíte přemýšlet, zda jste skutečně zamknula.

 

Atrapa bezpečnostních kamer

Řadu zlodějů dokáží zastrašit kamery. Pokud však nechcete investovat tisíce do celého bezpečnostního systému stačí, když si pořídíte atrapy kamer, které jsou od těch pravých k nerozeznání! Fungují na dvě baterie a montáž je zcela jednoduchá.

Cena: 510 Kč

 

Maketa sirény

Maketa venkovní sirény s blikajícím LED světlem dokonale navodí iluzi zabezpečeného objektu elektrickým zabezpečovacím systémem. Nelze ji rozeznat od funkční sirény. Dá se také použít k vestavění skryté kamery nebo k jiným podobným účelům.

Cena: 450 Kč

 

Simulátor televize

Jedinečný simulátor běžící televize SimTV zajistí zdání osoby sledující každý večer televizi ve vašem bytě. Nemusíte se tak již bát odjet na dovolenou. Simulátor televize se automaticky zapne po setmění a po dobu 4 hodin generuje měnící se světlo stejné jako běžící televize. Zajistí tak zdání pro okolí, že byt není opuštěn. Funguje na zdroj, který je součástí dodávky.

Cena: 830 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky