Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tessie Friedli život naložil: Zvládá nevidomého manžela i tragický úraz syna

Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Některé věci se zdají být nemožné. Tessie Friedli se musela s nepřízní osudu poprat po svém. Daří se jí, ale občas ji tíha zodpovědnosti za rodinu dožene k slzám. I když ztrácí pevnou půdu pod nohama, ví, že musí fungovat, jsou na ní závislé čtyři lidské bytosti. 

Do boje!

Příběh Tessie a Zacha se nevypráví snadno. Těžkosti, se kterými se musí prát, by mnohé páry rozdělily nebo odradily od dalších dnů. Oni se ale doplňují jako dva dílky puzzlí, a i když není Zach své ženě plnohodnotným parťákem, našli způsob, jak spolu vyjít, postarat se o rodinu a předat ze sebe maximum. I přes veškerou snahu ale většina problémů leží na bedrech Tessie.

Kombinace téměř nevidomého manžela, postiženého dítěte, které potřebuje permanentní péči, a dvou malých rošťáků je na jednu ženu až příliš. Sdílení pokřiveného osudu na sociálních sítích a stopka zadržovaným emocím jí pomáhá. Občas se jí kutálí po tvářích slzy jako hrachy, ale spíš z vyčerpání a vzteku z bezmoci. Nikdy by svou rodinu za nic na světě nevyměnila.

Rodina si neodpírá a žije jako všichni ostatní.

Vlastní cestou

Zach sice postrádá velkou část zraku, ale dokázal s Tessie i dětmi navázat tak blízký a vřelý vztah, že si rozumí i bez očního kontaktu. Povídají si, dorozumívají se pohlazením a jasně známými gesty. V péči o děti není nic, co by nezvládl. I při pohybu venku si počíná neobvykle obratně a v hrdinských kostýmech demonstrují, že jsou odhodlaní zdolat v životě všechny možné překážky.

Zach si našel způsob, jak s dětmi komunikovat.

Jeden z nás

Péče o nejstaršího syna Dakotu je z velké části pouze na Tessie. Dakota byl do svých téměř dvou a půl let kluk jako každý jiný. Bohužel se ale stala tragická nehoda, kdy na něj v nestřežený okamžik spadl kus plotu tak, že jej přidusil. Mozek tedy po dobu, než jej objevili, nedostával kyslík a chlapec je teď ve věku 10 let odkázán na neustálou péči. Nemluví, sám se neobslouží, chodí jen velmi obtížně, těžce se mu dýchá. S rodinou se domlouvá jen pár gesty a pohledem. Dnes už jsou to ale i další dva sourozenci, kteří mu dělají společnost, bez problémů ho nakrmí nebo mu přečtou pohádku. Usmívá se a dává najevo radost ze společnosti svých nejbližších, zdravotní stav bohužel stagnuje.  

"Každý chvilku tahá pilku". Jako by měl každý svůj úkol a díl zodpovědnosti. Spolu jsou silnější, spolu mohou dokázat cokoliv.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky