Ivana: Stydím se za chování své tchyně, naštěstí jsme s mužem zajedno

Jak sepsat závěť?
Jak sepsat závěť?

Nikdo nemá právo soudit druhé za jejich životní styl, ale čeho je moc, toho je příliš. Naše tchyně nepohřbila jen svého muže, ale i úctu a respekt k němu.

Závěť je jako ochranný štít pro život, rodinu a majetek. V galerii najdete tipy na její sepsání.

Manžel a jeho příslušenství

O tom, že v den svatby nepřijímáte jen manžela, jeho jméno a vrtochy, jsem se už přesvědčila. A bylo to nemilé prozření, protože tchyně nedělá naší rodině zrovna dobrou vizitku. Její pověst je obestřena mamonem a úporným lovením chlapů nad hrobem. Několikrát jsem ťukla do manžela, aby svou matku usměrnil, ale už se mezi ně nehodlám plést. Je vidět, že i on sám je bezradný a svým způsobem se za ni stydí.

Milionový táta

Karlova biologického otce jsem nikdy nepoznala. Zemřel krátce před naším seznámením. Ale z vyprávění jsem vyrozuměla, že měl se svými syny skvělý vztah. Manžel má dodnes pero, které mu táta dal za dobré výsledky u maturity. Bohužel to byl jeden z posledních momentů, které prožili společně. Moji rodiče ho znali velice dobře a často mě zásobovali historkami, jak spolu vysedávali nad pivem nebo obcházeli vesnické plesy. Bohužel se mu stalo osudným vysoké pracovní nasazení a přísná ruka jeho ženy. Infarkt nepřežil a na pohřbu se sešlo široké okolí. Děti byly z jeho odchodu paralyzované, zato moje budoucí tchyně hraně plakala a lomila rukama jako poddaní v pohádce Byl jednou jeden král.

Náhradníci

Pár měsíců po pohřbu, když smutek opadl a i Karel začal znovu žít, odjela do lázní. Zatímco ona se promenádovala po kolonádě, my jsme se dali dohromady. Nikdy nezapomenu na den, kdy nás probudil šramot na chodbě a ve vstupních dveřích stála jeho matka s neznámým mužem. "Tohle je Standa a bude tady teď bydlet!" Odjakživa jsem na ni měla zvláštní názor, ale ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že se po  dvou týdnech lenošení vrátí s novým životním parťákem. Ludvík (nejstarší syn) se během týdne odstěhoval a Karel s Milanem se naučili ho tolerovat. I když byla vzpomínka na jejich otce stále hodně živá, chovali k matce tolik úcty a respektu, že se jí nedokázali postavit čelem.

Obsazeno!

Uběhlo třicet let a tchyně vystřídala čtyři muže. První skončil na invalidním vozíku a bylo vidět, že se jen čeká, až svůj život vzdá úplně. Druhý se jejím životem jen tak mihnul a třetí podlehl agresivní rakovině. Zatím poslední úlovek visí nad hrobem. Je to jako deja vu, historie se stále opakuje. Nejhorší je, že ona má v sobě něco extra, muži by pro ni dýchali. Přepíšou na ni svůj majetek, zavrhnou a vydědí děti z předchozích manželství, sepíšou nevýhodnou závěť.

Spravedlivý soud

Možná vycítila, že ani poslednímu muži, kterého chytila do spárů, už nezbývá moc času, a tak se začala shánět po větším hrobu. Rodinná hrobka pro pět uren už byla plná. Její životní partneři tak leželi pěkně pohromadě a jeden přebýval! Nedávno proto začala jednat. Sezvala své syny k notářce, aby došlo k majetkovému vyrovnání. Karel tam původně ani jít nechtěl, ale nakonec usoudil, že nemá smysl odmítat peníze, když je někdo jen tak nabízí. Notářka ale její příběh nerozdýchala a bez skrupulí nazvala mou tchyni zlatokopkou. Bylo vidět, jak je znechucená. To, co si celá rodina už roky myslí, řekl úplně cizí člověk nahlas. A to bylo na vyžilou babku příliš.

V ten den ztratila syny, rodinu a o pár týdnů později i posledního muže. Žije sama, chátrá a do tváře jí svědomí vpisuje všechno zlo, co napáchala. Lítosti se ale nedočká.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky