Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tarotové karty jako amulety a talismany (9. díl)

Tarotové karty jako amulety a talismany (9. díl)
Tarotové karty jako amulety a talismany (9. díl)
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Obrázky na dobrých tarotových kartách vycházejí ze symboliky, která je ověřená přinejmenším staletými zkušenostmi.

 Není proto divu, že obrázky na tarotových kartách nalezly uplatnění i jako talismany a amulety. Ty nás mají před něčím chránit, nebo přitahovat to, po čem toužíme.

  • Pokud budete chtít své karty využít takovýmto způsobem, pak je samozřejmě v první řadě nutné, abyste svá přání nebo obavy jasně definovali.

To ovšem platí v jakékoliv oblasti lidské činnosti. Poté potřebujete znát základní významy jednotlivých karet a v neposlední řadě musite umět své talismany a amulety „nabít“ energií, nebo také „aktivovat“ , aby jejich působení bylo silnější. Pokud zanedbáte jakýkoliv krok z výše uvedených, pravděpodobně se výrazných výsledků nedočkáte.

Předpokládám, že čtenáři tohoto článku už dokáží alespoň v hrubých rysech definovat svůj problém nebo svá přání. Pokud tomu tak není, pomoc můžete najít u svých přátel nebo u profesionálů, kteří vám s definicí mohou pomoci.

  • V následujících řádcích se seznámíme s některými kartami, které můžeme použít jako talismany, tedy jako ochranu před vlivy, které pro nás nejsou žádoucí.

Mezi silné ochranné karty patří:

  • Eso pohárů - symbolizuje příznivý vliv osudu, hlavně pokud jde o citové záležitosti.
  • Císařovna - poskytuje ochranu a péči, jaké se nám dostávalo od maminky.
  • Slunce - symbolizuje příznivé vnější okolnosti, které nám umožní dokončit naše záměry s nejmenším možným úsilím a bez zbytečných překážek.
  • Císař - přináší do našeho života otcovskou ochranu a moudrost, zároveň dává sílu a rozhodnost.
  • Velekněz - ochrana v otázkách víry a naděje
  • Kolo štěstí - karta, která nám může přinést štěstí v loteriích, sázkař a ostatních záležitostech, které jsou spojeny s náhodou.

Použít můžeme samozřejmě i jiné tarotové karty, jejich výběr je však vždy ryze individuální. Tento minikurz tarotové magie bohužel nemůže obsáhnout téma v celé šíři.

Další díly i "tajemné" články najdete Jiří Ciahotný - Alarzach, více na www.alarzach.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky