Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Takto dnes vypadají svatební fotografie párů, které mají odvahu a ví, co je in

Svatební foto
Svatební foto
Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (26)

Ano, i svatební fotografie podléhají trendům. Pokud chystáte svůj velký den, tak pro vás máme dechberoucí inspiraci. Prohlédněte si naší galerii, tyhle svatební snímky opravdu stojí za to. Navíc se při jejich pořizování užije jistě mnoho zábavy a ještě ke všemu nehrozí, že by takové fotografie měl každý. Každý si totiž na něco takového rozhodně netroufne.

Jednou z prvních svatebních fotografií byla fotografie ze svatby britské královny Victorie s princem Albertem v roce 1840. Bohužel ale pro jiné páry bylo najmutí fotografa a pořízení památky na celý život finančně nedostupné a to až do druhé poloviny 19. století. V té době se novomanželé nechali většinou fotografovat v ateliérech, výjimečně dorazil fotograf přímo na místo konání obřadu. Přibližně od roku 1880 se začalo rozšiřovat to, co fotograf na svatbě zvěčnil. Kromě nevěsty a ženicha to byly i fotografie svatební hostiny.

Dokumentování celého průběhu svatby, jak to známe i dnes, se začalo dělat až po druhé světové válce, ale rozšířilo se až po roce 1970. Do té doby to bylo technicky velmi náročné. Dokonce se i nezřídka stávalo, že se některé záběry aranžovaly znovu až po obřadu.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky